5 °C

Mobilya takımı konteynerinden av tüfeği çıktı

Mobilya takımı konteynerinden av tüfeği çıktı

ANKARA - Libya’ya ihracat için yola çıkan bir konteynerdeki kolilerde 374 yivsiz av tüfeği ve bu tüfeklere ait 250 bin 12 kalibre fişek ele geçirildi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Libya'ya gönderilmek üzere ihracat beyannamesi düzenlenen bir konteynerin, Mersin Limanı'na sevk işlemleri sırasında, Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nce risk parametreleri kapsamında detaylandırma değerlendirilmeleri yapıldı.

Kontrollerde, Antakya'dan Mersin Gümrük Müdürlüğü'ne sevk edilen "14 takım koltuk takımı, 29 koli zigon sehpa takımı, 75 koli orta sehpa takımı" türü eşya bulunduğu beyan edilen konteyner, Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nün x-ray araç ve konteyner tarama sistemine sevk edildi.

Şüpheli görülerek arama hangarına yönlendirilen konteynerde yapılan inceleme sırasında, mobilya türü eşyalar boşaltıldı. Aramalarda, konteynerin ön tarafındaki kolilerde beyan harici 374 yivsiz av tüfeği ve bu tüfeklere ait 250 bin 12 kalibre fişek tespit edildi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.