19 °C

Nisan'da 594 dahilde işleme izin belgesi verildi

Dış Ticaret Müsteşarlığı'nca 594 dahilde işleme izin belgesi düzenledi.

Nisan'da 594 dahilde işleme izin belgesi verildi

ANKARA - Dış Ticaret Müsteşarlığı, Nisan ayında 594 adet dahilde işleme izin belgesi düzenledi.

Dış Ticaret Müsteşarlığının, Nisan ayına ait dahilde işleme izin belgeleri, yurt içi satış ve teslim belgeleri, hariçte işleme izin belgeleri, vergi, resim ve harç istisnası belgeleri, firma talebine istinaden iptal edilen dahilde işleme izin belgeleri ve re'sen kapatılan dahilde işleme izin belgelerine ilişkin tebliğleri, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı.

Nisan ayına ait 9 adet hariçte işleme izin belgesi, 6 adet yurtiçi satış ve teslim belgesi, 73 adet vergi, resim ve harç istisnası belgesi düzenlendi.

Firma taleplerine istinaden iptal edilen dahilde işleme belgesi sayısı 13, re'sen kapatılan dahilde işleme izin belgesi sayısı 12 oldu.

Dahilde İşleme Rejimi, ihraç ürünleri üretmek için gerekli olan ve dışarıdan ithal edilen ara mallara veya girdilere gümrük muafiyeti getiren bir ihracatı teşvik sistemi.

İhracat yapmayı düşünen işletmeler, ihraç edilmesi planlanan malların üretiminde kullanılacak ham madde, yardımcı madde, yarı mamul, mamul, ara malı ve ambalaj malzemelerinin başta değişik vergisel yüklerden muaf olmak üzere ve devlete ihracat taahhüdünde bulunmak şartıyla, çeşitli kolaylıklar ve teşviklerden yararlanabiliyor.

Teşviklerden yararlanabilmek için Dış Ticaret Müsteşarlığı'ndan Dahilde İşleme İzin Belgesi alınması gerekiyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap