Önümüzdeki 'cari açık' ve 'yeni anayasa'

Sabancı Holding YK Başkanı Güler Sabancı, 'geleceğe daha güvenle' bakıyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, "Ülkemizin bundan sonraki aşamada ihtiyacı olan yeni anayasanın yapılması çalışması da katılımcı bir prosesle başlamış bulunuyor. Dolasıyla hepimiz umutluyuz, geleceğe daha güvenle bakıyoruz" dedi.

Sabancı, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi (YİK) toplantısı sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, güzel bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirtti. Sabancı, şunları söyledi:

"Teşhisler hep aynı... Ekonomide çok iyi gidiyoruz ama dünya ve Avrupa'da sıkıntılar var. Bunun üzerimize getireceği sıkıntılar olabilir, dolayısıyla temkinli bir iyimserlikle ekonomide ilerlerken cari açığa çare olacak, kalıcı çözüm getirecek politikalar ve çalışmalar yapılıyor. Sayın Bakan bunlarla ilgili bilgi verdi. Dolayısıyla bunları bekliyoruz, bunlara güveniyoruz. Mevcut Hükümetin bundan önceki başarıları var. Dolasıyla bundan sonraki başarılarını da bekliyoruz.

Ülkemizin bundan sonraki aşamada ihtiyacı olan yeni anayasanın yapılması çalışması da katılımcı bir prosesle başlamış bulunuyor. Dolasıyla hepimiz umutluyuz, geleceğe daha güvenle bakıyoruz. Bütün önümüzdeki; cari açık ve yeni anayasa... Bu konuları hep beraber çözeceğimize inanıyorum. İçerideki hava da aynen böyle. TÜSİAD Başkanları ve Bakan aynen bu işbirliği içindeler..."

Bu konularda ilginizi çekebilir