12 °C

Operatörlerden abonelere 15 Temmuz’da iletişim desteği

Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell, 15 Temmuz’da kesintisiz iletişimin sürmesi için abonelerinin hatlarına ücretsiz internet, konuşma ve kısa mesaj tanımladılar.

Operatörlerden abonelere 15 Temmuz’da iletişim desteği

15 Temmuz darbe girişiminin ardından abonelerine sağladıkları ücretsiz internet, dakika ve SMS’lerle iletişimin sorunsuz ve kesintisiz sürmesinde rol oynayan operatörler, darbe girişiminin birinci yıldönümünde de benzer destekler vereceklerini açıkladılar.

Türk Telekom, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü kapsamında mobil abonelerine gün boyunca ücretsiz kullanabilecekleri şebeke içi sınırsız dakika, yurt içi her yöne geçerli 1000 dakika ve yurt içi her yöne geçerli 5000 SMS tanımladı. Sabit internet kullanıcılarının ise 15 Temmuz’da yapacakları internet kullanımları Adil Kullanım Noktası’na (AKN) dahil edilmeyecek ve AKN’yi aşmaları sebebiyle hız düşümü yaşayan abonelerin hızları, mevcut paket hızlarına yükseltilecek. 15 - 16 Temmuz tarihlerinde büyük şehirlerdeki toplam 38 meydanda kurulan ve tüm Türkiye’yi kapsayan 4 binin üzerindeki Türk Telekom Wi-Fi noktasından iki gün boyunca internet kullanımı ücretsiz sağlanacak. Türk Telekom ev ve iş telefonu aboneleri ise 15 Temmuz’da gün boyu şehir içi ve şehirler arası ev ve iş telefonlarını dakika sınırı olmadan ücretsiz arayabilecekler. Tüm vatandaşlar ayrıca tüm ankesörlü telefonlardan 15 Temmuz’da 00:00-23:59 saatleri arasında ev ve iş telefonları ile sınırsız konuşabilecekler.

Türk Telekom’dan 15 Temmuz’a özel 15 şarkı

Türkiye’nin toplam 81 ilinde demokrasi nöbeti tutulacak meydanlarda bulunan 200’e yakın Türk Telekom bayii ise 15 Temmuz gecesi sabah kadar açık olacak. Bu noktalarda vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunulup şarj gibi ihtiyaçları karşılanacak. Türk Telekom, Türkiye’nin lider dijital müzik platformu Türk Telekom Müzik’te ise 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ne özel bir kategori hazırladı. Türk Telekom Müzik tarafından ‘15
Temmuz’a özel 15 şarkı’ adıyla hazırlanan anlamlı liste, milli duygulara hitap eden, birlik ve beraberliği vurgulayan şarkılardan oluşuyor.

Vodafone ve Turkcell’de 1 GB ücretsiz internet

Vodafone, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında tüm abonelerine 15 Temmuz 09:00 ile 16 Temmuz 09:00 arası geçerli olmak üzere üc-
retsiz şebeke içi 600 dakika konuşma, 1000 SMS ve 1 GB mobil internet verecek. Aynı tarihlerde, anma program ve törenlerinin gerçekleştirileceği noktalarda Vodafone’lu abonelere ücretsiz Wi-Fi hizmeti de sunulacak. Turkcell, 15 Temmuz günü 500 dakikası her yöne, 1000 dakikası BIP uygulamasıyla her yöne yapılan aramalarda geçerli toplam 1500 dakika ve 1GB interneti abonelerine ücretsiz sunacak.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.