12 °C

OYAK, borsada çimentonun lideri

Grup, ilk çeyrek verilerine göre Türkiye'nin en başarılı 4 çimento şirketini çatısı altında barındırıyor.

OYAK, borsada çimentonun lideri

İSTANBUL - OYAK Çimento Grubu şirketleri, yılın ilk çeyreğinde İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) ilk çeyrek verilerine göre sektörün lideri konumunda.

OYAK Çimentodan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye çimento endüstrisinin kapasite ve pazar lideri olarak faaliyetlerini 5 fabrikada, satışlarını 6 coğrafi bölgede sürdüren OYAK Çimento Grubunun, İMKB ilk çeyrek sonuçlarına ve FAVÖK sıralamasına göre Türkiye'nin en başarılı 4 çimento şirketini çatısı altında barındırdığı belirtildi.

Mardin Çimentonun, yılın ilk 3 aylık döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 38,10 FAVÖK artışı ve yüzde 31,60 net kar marjı artışı ile Türkiye çimento sektörünün lideri, yatırılan sermaye üzerinden sağlanan getiride (ROIC) yüzde 7,70 oranıyla Türkiye'nin en fazla katma değer yaratan endüstriyel tesislerinden biri olduğu kaydedildi.

Ünye Çimentonun, 2010'un son çeyreğinde yakaladığı ivmeyi bu yılın ilk çeyreğinde de sürdürdüğü dile getirilen açıklamada, FAVÖK'te yüzde 28,30 ve net karda yüzde 18,80 artışla satış ve karlılığını en fazla artıran şirketlerden biri olduğu ifade edildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap