Özgecan'ın adı Beyoğlu'nda yaşatılacak

Sütlüce'de yapımı tamamlanan semt konağına, "Özgecan Aslan" adı verildi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Sütlüce'de yapımı tamamlanan semt konağına, "Özgecan Aslan" adının verildiğini söyledi.   

Beyoğlu Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre Demircan, Halıcıoğlu Mahallesi'nde düzenlenen etkinlikte vatandaşlarla bir araya geldi.  

Burada konuşan Demircan, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesinden büyük üzüntü duyduklarını, olayı lanetlediklerini ifade ederek, "O herkesin ailesinden biriydi. Kimimizin kardeşi, kimimizin çocuğu, kimimizin talebesi, hepimizin geleceği... Bu hadiseye duyarsız kalamayız. Geçip gitmesine müsaade edemeyiz. Bugün ve bugünden sonra bu olayı bir ibret anıtı gibi yanımızda taşımalıyız" değerlendirmesinde bulundu.  

Alınan kararla Sütlüce'de yapımı tamamlanan ancak henüz açılışı yapılmayan semt konağına, "Özgecan Aslan" adının verildiğini belirten Demircan, "Bundan sonra neler yapabileceğimizi de arkadaşlarımızla tartışıyoruz. Katile, kamu vicdanının en büyük cezayı layık gördüğünü biliyoruz. Hukukun da en ağır cezayı vereceğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Bu konularda ilginizi çekebilir