7 °C

Pazartesi kar geliyor!

Türkiye soğuk havanın etkisi altına giriyor. Pazartesi hava sıcaklığı 10 dereceye kadar düşecek ve Doğu bölgelerle birlikte Marmara'da da kar yağışı görülecek

Pazartesi kar geliyor!

İSTANBUL - Hava sıcaklıkları 10 derece birden düşecek. İstanbul'da sıcaklık 5 derece kadar iniyor. Doğu bölgelerle birlikte Bursa, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Çanakkale ve Tekirdağ'da yoğun kar yağışı bekleniyor.

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Ege ve Akdeniz kıyı kesiminde gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu'nun doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.
Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde ise yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Uludağ'da kar kalınlığı 44 santimetre

Uludağ'da, kar kalınlığı 44 santimetre olarak ölçüldü. Bursa Meteoroloji Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kayak ve kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ'ın oteller bölgesinde kar kalınlığı, bu sabah 44 santimetre olarak kayıtlara geçti. Hava sıcaklığının gece en düşük sıfırın altında 3, en yüksek 4 derece ölçüldüğü Uludağ'da, yarın akşamdan itibaren kar yağışının başlaması ve 4 gün sürmesi tahmin ediliyor. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.