11 °C

Petkim'in Aliağa'daki yerleşkesine operasyon

Petrokimya Holding'in (PETKİM) Aliağa'daki yerleşkesine FETÖ operasyonu başlatıldı.

Petkim'in Aliağa'daki yerleşkesine operasyon

İzmir Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin bu sabah saat 06.00'da Aliağa İlçesi'ndeki SOCAR Petkim Petrokimya Holding A.Ş.'ye yaptıkları operasyonda, haklarında gözaltı kararı verilen 31 kişiden 16'sı gözaltına alındı.

Terörle Mücadele ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden 1090 kişilik polis ekibince gözaltına alınanlar arasında Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Altay Özgür, Kurumsal İletişim Müdürü Memduh Taşlıcalı, Güvenlik Müdürü Emekli Albay Serhat Özmilli de bulunuyor.

Polis ekipleri satın alma, pazarlama başta olmak üzere birçok departmanda kullanılan bilgisayarların belleklerine el koydu. Polis 1, 2, 3 olarak konumlanan Petkim Yerleşkesi'ndeki tüm lojmanlara girdi. 

Özellikle işçilerin kaldığı lojmanlarda detaylı arama yapıldı. 

28 Temmuz'da görevinden istifa eden ardından gözaltına alınan SOCAR Petkim Genel Müdürü Saadettin Korkut'un kullandığı ofis ve bilgisayarları da incelendi.

Petkim'den açıklama

Petkim, Aliağa yerleşkesinde polis operasyonu yapıldığına yönelik haberlerle ilgili bir açıklama yaptı.

Petkim'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada şöyle denildi:
"Çeşitli medya organlarında, Şirketimiz Aliağa yerleşkesi içerisinde  polis soruşturması kapsamında operasyon düzenlendiğine ilişkin haberler yer almaktadır. Bu gelişmelerin şirketimizin faaliyetlerine herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Faaliyetlerimiz olağan bir şekilde devam etmektedir."

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap