Polis bu kez 'çay molası' için durduruyor

Giresun Emniyet Müdürlüğü ekipleri "Trafikte Mola Vererek Hayata Gülümseyin" projesi kapsamında bayram tatili için memleketlerine giden sürücüleri durdurup, yorgunluklarını gidermeleri için çay ve kahve ikramında bulunuyor.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Keşap ilçe otogarında kontrol noktası oluşturan trafik ekipleri, uzun yoldan gelen araç sürücüleri ile yolculara 15 dakikalık mola verdirerek, kendilerine trafik kuralları hakkında broşür dağıtıyor.

Sürücüler ile yolcular, dinlendikten ve ikramın ardından yeniden yola çıkıyor.

Giresun Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, beş bayramdır projenin sürdürüldüğünü söyledi.

Öztürk, uygulama sayesinde uzun yolculuk yapan sürücülerin dinlenmelerini sağladıklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla artan trafik yoğunluğunda kazasız bir şekilde ulaşımlarını kolaylaştırmak amacıyla bu bayram da 'Trafikte Mola Verin Hayata Gülümseyin' projesini uyguluyoruz. Bayram tatilinin uzun olması, gurbetçi vatandaşlarımızın bölgemize ilgisini artırdı ve yoğunluk yaşanıyor. Trafik kazalarının özellikle ulaşmak istenen yakın yerlerde meydana geldiği dikkate alındığında bu zorunlu molada 15 dakika araçlarından inmelerini ve zinde bir şekilde yola devam etmelerini amaçladık."

Öztürk, uygulama sırasında çok uzun süre dinlenmeyen ve uykusuz yolculuk eden sürücülere rastladıklarını ifade ederek, "Bizim gurbetçilerimiz genelde İstanbul'dan geliyor. Çok uzun süre araç yolculuğu yapıyorlar. Biraz önce molada bulunan bir vatandaş, dün akşam 22.00'den beri yolda olduğunu söyledi. Yorgun sürücülerle karşı karşıya kalıyoruz. Ulaşacakları yerlere yaklaştıkları için mola vermek istemiyorlar ancak bizim bu uygulamamız zaman kaybı değil, onları hayata bağlayan bir uygulama." diye konuştu.

Uygulama sayesinde Giresun'da ölümlü veya çok ciddi yaralamalı kaza meydana gelmediğini kaydeden Öztürk, vatandaşların kazasız şekilde bayramlarını geçirmelerini sağlamak istediklerini söyledi.

İstanbul'dan Trabzon'a giden sürücü Köksal Danışman ise Giresun Emniyet Müdürü Uğur Öztürk'e uygulama için teşekkür ederek, "İstanbul'dan Trabzon'un Maçka ilçesine gidiyoruz. Uzun yoldan geliyoruz. Uykumuz da vardı. Bu uygulama çok iyi geldi. Çok güzel bir uygulama." ifadesini kullandı.