4 °C

Porsche cipe tüp taktırdı

Almanya'dan memleketi Sivas'a tatile gelen bir gurbetçi, lüks cipini, yakıtta tasarruf sağlamak için benzinliden LPG'liye dönüştürdü.

Porsche cipe tüp taktırdı

SİVAS -  Almanya'dan memleketi Sivas'a tatile gelen bir kişi, 200 bin lira değerindeki Porsche marka lüks cipine LPG yakıt tankı taktırdı.

İsmini açıklamak istemeyen makine mühendisi gurbetçi, 2008 model Porsche Cayenne S cipiyle, 4 Eylül Sanayi Sitesi'ndeki LPG dönüşüm istasyonuna geldi. Burada, aracına LPG tankı taktıran gurbetçi, aracının motorunu benzinliden gazla çalışır hale dönüştürdü. Lüks cipin LPG'liye dönüştürülmesi işlemi yaklaşık 4 saat sürdü.

LPG dönüşüm istasyonu işletmecisi Mustafa Işık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de Porsche marka araçlara tüp takılmasının nadir yapıldığını belirterek, "Bu tür lüks araçlara LPG takılması bir sorun oluşturmuyor. Yüzde 50'ye varan bir yakıt tasarrufu elde ediliyor, performans kaybı olmaz, herhangi bir dezavantajı yok. Daha önce de bu tür lüks araçlara LPG taktık" diye konuştu.

Son dönemde benzine yapılan zamların lüks araç sahiplerini araçlarına LPG taktırmaya yönlendirdiğini söyleyen Işık, "Zamlar vatandaşların araçlarına rahatlıkla binmesine engel oluyor. Vatandaş çareyi LPG taktırmakta buluyor" dedi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.