25 °C

PPK bugün toplanıyor

Merkez Bankası, faizi yüzde 6.5 seviyesinde tutacak

PPK bugün toplanıyor

ANKARA - TCMB Para Politikası Kurulu, 2010 yılının üçüncü toplantısını bugün yapacak. PPK, faiz oranlarında bir değişime gitmeyecek.

Para Politikası Kurulu toplantısına, Kurul Başkanı ve Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, Başkan yardımcıları Erdem Başçı, Burhan Göklemez, Mehmet Yörükoğlu, İbrahim Turhan ile kurul üyesi Turalay Kenç ve Abdullah Yavaş'ın katılması bekleniyor.

Kurul, toplantıları iki aşamalı olarak düzenlenecek. İlk aşama, saat 10.00'da başlayacak, Merkez Bankası yetkilileri ve uzmanları ile Hazine Müsteşarlığı yetkililerinin katıldığı geniş katılımlı bir toplantı olacak. Bu aşamada, Merkez Bankası'nın ilgili birimleri genel ekonomik gelişmeler ve enflasyon görünümüne ilişkin saptamalarını Kurul üyelerine sunacak.

Hazine Müsteşarlığı yetkilileri de borç yönetimi ve maliye politikasındaki gelişmelerle ilgili değerlendirmelerini Kurul'a aktaracak.

İkinci aşama ise Kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleşecek ve enflasyon görünümüne ilişkin son değerlendirmeler yapıldıktan sonra karara ilişkin oylamaya geçilecek. Para politikası kararı ve kısa gerekçesi aynı gün saat 19.00'da bir basın duyurusuyla açıklanacak.

Para Politikası Kurulu toplantı özeti ise toplantıyı takip eden 8 iş günü içinde yayımlanacak.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap