12 °C

"Başbakan'ın kimyası bozuldu"

Başbakan Erdoğan'ın "CHP gençlerin ellerine taş, molotof verip arkalarına saklanıyor" sözlerine CHP'den cevap gecikmedi.

"Başbakan'ın kimyası bozuldu"

 

ANKARA - CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "CHP gençlerin ellerine taş, molotof verip arkalarına saklanıyor" sözünü eleştirerek Başbakan'ın "kimyasının bozuk" olduğunu iddia etti. 
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "CHP gençlerin ellerine taş, molotof verip arkalarına saklanıyor" sözüne yanıt verdi. 
 
Başbakan'ın konuşmasını şiddetle kınadığını ifade eden Tekin, şöyle dedi: 
"Anlıyorum Sayın Başbakan'ı son dönemlerde dinleniyorum suikastı, çeşitli sıkıntılar, iç meseleler, dış meseleler, parti içindeki sorunlar kendisinin kimyasını bozmuş olabilir. Sayın Başbakan bu kimyayla basının önüne çıkmaması gerektiğine inanıyorum. İlk kez bir Başbakan bir hezeyan içinde bir şiddet içinde ne söylediğini bilmeyen gerçekten üslubu siyaset üslubuna, demokrasi üslubuna yakışmayan cümleleri anlamakta zorluk çekiyoruz. 
 
Bugünkü yapmış olduğu konuşmayı hayretle ve ibretle izledik. ‘Üniversitelerde de CHP öğrencilerin eline taş ve sopa veriyormuş'. Sayın Başbakan doğrusu siz devleti yönetiyorsunuz, elinizde böyle veriler mi var, bilgiler mi var onu bilmiyorum ama asla böyle bir şeyin olmayacağını dün CHP'nin Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu her türlü şiddete karşı olduğunu açık ve net bir şekilde ifade etmişti. Ama ne yazık ki belli ki Sayın Genel Başkanımızın dünkü açıklamalarını Sayın Başbakan okumamıştır ya da dinlememiştir." 
 
Başbakan'ın, "CHP gençlerin eline taş verip molotof verip onların arkasında saklanıyor" dediğini ifade eden Tekin, "Sayın Başbakan medyayı sindirebilirsiniz, televizyonları sindirebilirsiniz, sivil toplum örgütlerini sindirebilirsiniz, bilim yuvalarında kendine yandaş yaratabilirsin. Sayın Başbakan unutma sizin söylemiş olduğunuz CHP'dir. CHP kellesini verir, özgürlükte ve demokraside asla ve asla taviz vermez" diye konuştu. 
 
Bugün aynı zamanda Uludere'nin yıldönümü olduğuna işaret eden Tekin, "Aklıma iki şey geliyor, birincisi son dönemde yaşanan olaylardan dolayı Sayın Başbakan'ın kimyasının bozuk olduğunu biliyoruz, bu çerçevede bir konuşma yapmış olabilir, ikincisi bir televizyon kanalında 'gündemi ben belirlerim' demişti, acaba bugün Uludere gündemini kapatmak için mi böyle bir konuşma yaptı. Öyle de olsa böylede olsa Sayın Başbakan'ın bu cümlelerini şiddetle kınıyorum" dedi.
Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.