10 °C

"Emniyet bünyesinde atamalar olacak"

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, yeni bir "Valiler Kararnamesi" hazırlığı olmadığını belirtti

"Emniyet bünyesinde atamalar olacak"

 

 

ANKARA - İçişleri Bakanı Beşir Atalay, yeni bir "Valiler Kararnamesi" hazırlığı olmadığını belirterek, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde daire başkanlarıyla çeşitli ülkelere güvenlik müşaviri atamaları yapılacağını bildirdi.

İçişleri Bakanı Atalay, Polis Akademisi Başkanlığını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Bakan Atalay, şunları söyledi:

"Geçen hafta Valiler Kararnamesini çıkardık. Dün de Emniyet Müdürleri Kararnamemizi çıkardık, oldukça kapsamlı, yer değiştirmeler var, yeni atamalar var. Bugün Emniyet Genel Müdürlüğü içindeki yapılanmayla ilgili kararnameyi çıkarıyoruz. Daire başkanlıklarıyla ilgili kapsamlı değişiklikler olacak.

Aynı zamanda yurt dışı kararnamemizi bugün sevk ediyorum. Bazı atamaları yapacağız. 19 ülkede güvenlik ataşeliği kadromuz var. Bundan 8-9 tanesinin kararnamesini sevk edeceğim. Zaten bu kadroları yeni aldık. Biz 19 kadro aldık. Bunlardan bir bölümünü şimdi ihdas edeceğiz. Önemli ülkelere, Avrupa ülkelerine atama yapmak için kararnameyi sevk ediyoruz."

Vali yardımcısı ve kaymakam atamalarının 500 dolayında olduğunu ifade eden Atalay, "Belli bir bölgede belli bir derecede görev yapan arkadaşlarımız, yer değiştirecek. Böylelikle bakanlığımızın kararnamesi tamamlanmış olacak. Kararnameyi erken yapmamızın bir amacı da yaz dönemi arkadaşlarımız taşınsınlar, çocuklarının okullarının kayıtlarını yaptırsınlar. Sonbahara kalmadan yerleşip, çalışsınlar istedik. Hepsini Temmuz 15'e kadar tamamlamış olacağız" diye konuştu. 

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.