"Hedef Cumhurbaşkanlığı seçimi"

Adalet Bakanı Bozdağ, "30 Mart, istikrardan rahatsız olanların AK Parti'ye karşı müttefik bir mücadelesi ile geçecek süreci kendi içinde barındırıyor. Çünkü ana hedef Ağustos'taki Cumhurbaşkanlığı seçimi" dedi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

YOZGAT -  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ,  Yozgat'ın Sorgun ilçesinde partisinin Seçim İrtibat Bürosu'nun açılışında yaptığı konuşmada, 30 Mart yerel seçimlerinin çok önemli olduğunu vurgulayarak, seçimlerin Türkiye ve Sorgun'a hayırlı olmasını diledi.

Sorgun'un AK Parti ile hizmetle tanıştığını ve iktidarın ilçeye birçok hizmet kazandırdığını anlatan Bozdağ, dün gece milletin hayrına olan HSYK kanun teklifi için Mecliste geç saatlere kadar mesai yaptıklarını söyledi.

Sorgunluların duasını ve yerel seçimlerde desteğini isteyen Bozdağ, "Değerli kardeşlerim o yüzden diyorum ki bu hizmet kervanının, hizmete devam etmesi  sizlerin duasını ve desteğini bu kervandan eksik etmemenizle mümkün olacaktır. Onun için duanızı eksik etmeyin. Biz insanız eksiğimiz olabilir, kusurumuz olabilir, yanlışımız olabilir ama bilesiniz ki bu kadro bilerek isteyerek eksik, yanlış yapmaz. Belki bilmeden yaptıklarımız var, belki yetişemediklerimiz var. Yaptıklarımız ortada. O yüzden diyorum ki değerli kardeşlerim 2014 30 Mart seçimlerinde de bu kadroya sahip çıkacağınıza gönülden inanıyorum. Benim hiç tereddüdüm yok" diye konuştu.

"Adı dershane ama özü dershane tartışması hiç olmadı"

30 Mart seçimlerinin sadece bir belediye başkanlığı seçimi olmadığını ifade eden Bozdağ, şöyle konuştu:

"17 Aralık süreci bir yolsuzluktan hesap sorma süreci hiç değildir. Türkiye'nin geçmişte yaşadığı dershane tartışması, adı dershane ama özü dershane tartışması hiç olmadı. AK Parti ile yollarını ayırmak isteyenlerin bahane üretme ve 'bakın bizim dershanelerimiz şunlar, böyle oluyor, şöyle oluyor' gayretleri ile bir noktaya getirildi ve ondan sonra başka başka ilavelerle başka noktalara giden bir süreç var. Onun için de olup biten her şeyi hepimizin iyi değerlendirip iyi görmesi gerekiyor. Çünkü notu biz göreceğiz, değerlendirmeyi biz yapacağız."

"Ana hedef Ağustos'taki Cumhurbaşkanlığı seçimi"

Cumhurbaşkanını artık halkın seçeceğini belirten Bozdağ, şöyle devam etti:

"30 Mart, Türkiye'de AK Parti iktidarına karşı bugüne kadar zayıf iktidar görmek isteyenlerin, kaos isteyenlerin, istikrardan rahatsız olanların, milletin hazinesini kendi hazinesi görenlerin AK Parti'ye karşı müttefik bir mücadelesi ile geçecek bir süreci kendi içinde barındırıyor. 30 Mart niye önemli? Çünkü ana hedef Ağustos'taki Cumhurbaşkanlığı seçimi. Esasında 30 Mart ara hedeftir. Belediyeler o kadar da önemli değil. Ama belediyelerde alınacak oylar 30 Mart'ta ortaya çıkacak sonuçlar Türkiye'nin yeni dönemde Cumhurbaşkanının kim olacağına da etki edecektir. Onun için hedef esasında Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimidir. Eskiden Cumhurbaşkanı'nı parlamento seçerdi, onun için hep Ankara karışırdı, hep Ankara’yı karıştırırlardı, Ankara’da kıyamet kopardı, puslu havayı seven kurtlar hep Ankara da dolaşırlardı. Orayı karıştırır, burayı karıştırır, bir takım komplolar düzenler, ortaya çıkar allem eder gallem eder Cumhurbaşkanı dediğini seçtirmenin yolunu yöntemini bulurlardı ya da bulmaya çalışırlardı. Ana biz o düzeni bozduk. 2007'de şimdi Cumhurbaşkanını halk seçecek."

Türkiye'yi karıştırmak isteyenlerin olduğunu, onun için türlü türlü oyunlar oynadıklarını anlatan Bozdağ, "Onun için Türkiye'yi karıştırmak istiyorlar. Onun için Ankara'da oynadıkları oyunu Türkiye'nin dört bir yanında oynayarak, bu sefer Ankara'da milletvekillerini etkilemek için yaptıkları planları Sorgun'da, Yozgat'ta Türkiye'nin her yerinde vatandaşımızı etkilemek için, onların oylarını değiştirmek için oynuyorlar. Siz bu oyuncuları, bu oyunları yazan senaristleri, bunları yönetenleri, bunların piyonlarını çok iyi biliyorsunuz. Onun için bunların hepsini Allah'ın izniyle hem 30 Mart'ta hem de Ağustos'da yapılacak seçimlerde ters köşe yapacaksınız. Onlar neye uğradıklarını bir kez daha anlamadan yollarına devam edeceklerdir. Millet 30 Mart'ta da Ağustos'ta da yolunu ve rotasını Allah'ın izniyle sağlıkla çizecektir" diye konuştu.

Bozdağ, konuşmasının ardından AK Parti Yozgat Milletvekilleri Yusuf Başer, Ertuğrul Soysal ve Sorgun Belediye Başkan adayı Ahmet Şimşek ile Seçim İrtibat Bürosu'nun açılışını yaptı.

Bu konularda ilginizi çekebilir