9 °C

"Kılıçdaroğlu, skandal kasetin genel başkanıdır"

Başbakan Erdoğan,CHP'ye eski Genel Başkanı Baykal üzerinden yüklendi.

"Kılıçdaroğlu, skandal kasetin genel başkanıdır"

KASTAMONU - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Kendisinden önceki, beline hakim olamadı, gitti... Genel başkanlıktan gitti, ama şimdi milletvekili adayı. Sayın Kılıçdaroğlu, böyle bir skandal kasetin genel başkanıdır. Böyle bir kaset çıkmasaydı şimdi Kılıçdaroğlu mu vardı? Yok" dedi.

Erdoğan, partisinin Kastamonu Nasrullah Meydanı'nda düzenlenen mitinginde vatandaşlara hitap etti.

Başbakan Erdoğan, "Burada bir üzüntümü sizlerle paylaşmak istiyorum" diyerek CHP Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerde bulundu.

Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Son birkaç hafta içinde, CHP, bu ülkenin, bu milletin dini değerlerine ardı ardına hakaretler yağdırdı. Eskişehir'de bir sergi açtı CHP'li bir belediye, camiye, tesettüre hakaret ettiler.

Yeni Genel Başkan Kılıçdaroğlu, geçen hafta Samsun mitinginde edepli bir insanın ağzına almayacağı ifadeler kullanmaya yeltendi. Sadece edeb ya Hu dedik, sustuk. Ardından Balıkesir'de, yine, şahsıma hakaret içeren ifadeler kullandı. Kendisine, hani Alevilik kültüründen gelen birisidir ya... Hani, Alevilik vardır ya kendisinde. Hacı Bektaş-ı Veli'ye saygısı vardır diye.... Kendisine Hacı Bektaş Veli'yi hatırlattık. Diyor ki, 'Eline, beline, diline hakim ol'...

Hanım kardeşlerimden özür diliyorum. Kendisinden önceki, beline hakim olamadı, gitti... Genel başkanlıktan gitti, ama şimdi milletvekili adayı. Peki diğer taraftaki hanım milletvekili ne oldu? Onu aday yapmadılar. Ne oldu, suçlu o muydu? İkisi de suçlu değil miydi?"

İstifa ettirme sahip çık

Medyanın ve siyasilerin bu olayla ilgili olarak "insanın özeline karışıyorlar" dediğini kaydeden Erdoğan, şöyle devam etti:

"Yahu kendi eşiyle mi bir şey oluyor da özeli oluyor? Kendi eşiyle değil yahu. Buna nasıl kendi özeli dersin? Bu özel değil. Bu genel, genel. Bu genel bir ahlaksızlıktır. Başka bir şey değil. Bu toplumu aldatmayın yahu.

Son zamanlarda Sayın Bahçeli de çıkmış, 'AK Parti iktidarı insanların özeline giriyor' diyor. Niye? Çünkü kendi adamlarının da bu tür kasetleri çıkmaya başladı, ondan rahatsız olmaya başladı. 'İnsanların özeline giriyorlar' diyor. Yahu böyle özel olur mu Allah aşkına? Peki özeldi de bu milletvekillerini niçin istifa ettirttin? Özeldi de istifa ettirme, sahip çık. Neden? Çünkü başına geleceği biliyor da onun için.

Bu tür, bu toplumun ahlak değerlerine, bizim eskimez değerlerimize ters düşenler noktasında, herkes, işte hacı Bektaş-ı Veli'nin ifadesiyle, eline, diline, beline hakim olacaksın. Onun için Sayın Kılıçdaroğlu, böyle bir skandal kasetin genel başkanıdır. Yoksa nerede genel başkanlık? Onun haddine mi yahu, haddine mi? Böyle bir kaset çıkmasaydı şimdi Kılıçdaroğlu mu vardı? Yok."

Kılıçdaroğlu, Allahuteala'ya dil uzattı

 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun, millete ve milletin değerlerine dil uzattığını, kendilerinin de münasip bir şekilde Kılıçdaroğlu'nu uyardıklarını belirten Erdoğan, şunları söyledi:

"Dün, Siirt'te, haddi aşarak, sınırları aşarak, artık edep dairesini tamamen çiğneyerek, aklı, izanı, vicdanı, inancı bir kenara bırakarak, mutlak yaratıcımız olan Allahuteala'ya dil uzatmak gibi bir densizliğe, bir edepsizliğe, büyük bir saygısızlığa imzasını attı.

'Haşa' diyorum, 'sübhanallah' diyorum, 'Allah, mekandan, zamandan münezzehtir' diyorum. Rabbimin mağfiretine, sizlerin affına sığınıyorum... Diyor ki; 'Statükocuların Allah'ı Ankara'dadır'... Yahu Siirt'te karşında beklediğin kalabalığı bulamadın diye bu densizliği yapma hakkın var mı? Bu densizliktir, bu, edepsizliktir, bu, Yaradan'a karşı küstahlıktır, saygısızlıktır.

Şahsıma yapılan hakaretlere katlanıyorum ama...

Şahsıma yapılan bir hakarete bugüne kadar hep katlanıyordum ama Yaradana yapılmış bu küstahlığa gülüp geçemem. Bunun benzetmesini bile yapamazsın. Nedir bu haddini bilmezlik? Kemal Kılıçdaroğlu'na buradan çok samimi bir tavsiyede bulunuyorum; bizden özür dilemedi, bari bu edepsizlikten dolayı milletten özür dilesin. Eğer zerre kadar haysiyeti varsa, bu sözün üzerine artık o koltukta oturmasın.

'Bu ülkenin yüzde 99'u Müslüman' diyeceksin ve Müslümanların mutlak yaratıcısına bu şekilde densizlik yapacaksın... Kendisine artık 'edeb ya hu' demiyorum. Buradan Kastamonu'dan, evliyalar şehri Kastamonu'dan, haddini bil haddini diyorum."

12 Haziran 2011 seçiminin yaklaştığını, seçime 38 gün kaldığını hatırlatan Başbakan Erdoğan, "12 Haziran'da Kastamonulu kardeşlerim bunları sandığa gömecek. Bugüne kadar olandan çok daha farklı gömecek. Bunlara haddini demokratik yollardan, sandıkta bildirmeliyiz" dedi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.