"Kız-erkek sınıfları ayrılmalı"

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

KOCAELİ - Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Genel Başkanı İsmail Hakkı Akkiraz kız-erkek öğrencilerin aynı sınıfta eğitim görmelerinin nesilleri ifsat anlamına geldiğini belirterek "Kız-erkek okulları ayrılmalı ve bütün ders kitapları Kuran'a göre bir daha yazılmalı" dedi. 

65 ilde örgütlenmiş olan Şuurlu Öğretmenler Derneği İl Şube Başkanları toplantısını Kocaeli'de yaptı. Öğ-Der Genel Başkanı Akkiraz konuşmasında İzmit İsmet Paşa stadında kutlanacak İstanbul'un fethinin 560. yılı etkinliklerine Öğ-Der olarak katılacaklarını belirterek Mekke'nin fethinden sonra gerçekleştirilmiş fetihlerin en önemlilerinden birisinin İstanbul'un fethi olduğunu vurguladı. 

Günümüzde insanlığın derin bir bunalım içerisinde olduğunu belirten Akkiraz "Bu bunalımın temelinde İslamsız olarak inşa edilmiş bir dünya düzeni bulunmaktadır. İnsanlık yeni fetihlere ve fatihlere muhtaç hale gelmiştir. Bu fetih hareketi 1969 yılında Erbakan hocamız tarafından Milli Görüş harekâtı olarak başlatılmıştır. Yaşadığımız dünyada geçmişte olduğu gibi bugün de bir hak batıl mücadelesi içindeyiz. Dünya olaylarını bu mana ile değerlendirmek zorundayız. Başka değerlendirmelerle geçeği bulmamız ve doğru ve hak olan yerde yerimizi almamız zor olacaktır" dedi. 

Milli Eğitim bakanlığının talim-terbiye ve müfredat anlayışına da sert göndermelerde bulunan Akkiraz konuşmasını şöyle sürdürdü: 
"Günümüz dünyasında şeklen üstün gibi gözüken taraf batılı temsil eden ırkçı emperyalizm, haçlı Hıristiyan batı âlemi ve onların dünyadaki işbirlikçileridir. Bunlar emellerine ulaşabilmek için İslam âlemi başta olmak üzere bütün insanlığı ifsat etmeyi, nesillerini bozuk nesiller olarak yetiştirmeyi gaye edinmişlerdir. İfsat için kullandıkları alanlardan biriside talim ve terbiye alanıdır. Türkiye'de uygulanan eğitim modeli bize ve bizim milli ve manevi değerlerimize ait bir model değildir. Bu model bizim bölmek ve yok etmek isteyenlerin bize dayattıkları bir modeldir. Bu eğitim modeli maneviyatçı değil materyalist ve batıcıdır. 

Ülkemizde yürütülmekte olan Eğitim nizamının dayandığı kaynak batıcılık olduğu için dayatılan muhteva ister istemez Yahudilik, Hıristiyanlık ve Ateizm merkezli olmaktadır. 

Bunu için okul kitaplarımız İslam'ın Temel kaynakları yok sayılarak hazırlanmakta, bu okul kitaplarıyla hayata hazırlanan gençlerimiz İslam'dan habersiz bir şekilde eğitimlerini tamamlamak zorunda bırakılmaktadırlar. Bu eğitim anlayışı, insanın yaratıldığı temiz fıtrata karşıdır ve ifsat merkezlidir." 

Akkiraz okul kitaplarının Kur'an esas alınarak yeniden hazırlanması gerektiğini belirttiği konuşmasında hükümete çağrıda bulunarak karma eğitim kaldırılıp kız ve erkek okullarının ayrılmasını, bayan öğretmen ve öğrenciler için başörtü yasağının kaldırılarak okullarda mescit açılmasını ve eğitimin Cuma namazı saatine göre düzenlenmesini istedi. 
Toplantıya katılan il başkanları da artık okullarda eğitimin yapılamaz bir hale geldiğini belirterek geçici değil ancak radikal kararlar alınırsa Milli Eğitimin kelimenin tam anlamıyla milli değerlerimize uygun olabileceğini belirttiler.