20 °C

"O belediyeler hesabını verecek"

Bazı HDP'li belediyelerin terör örgütünün lojistik merkezi gibi çalıştığını söyleyen Davutoğlu, "O belediyelerin yöneticileri elbette bütün bu ihanetlerin, yanlış uygulamaların hesabını verecek" dedi.

"O belediyeler hesabını verecek"

ATO Congresium'da Ankara Büyükşehir Belediyesi 2016 ve sonrası projelerinin tanıtım töreninde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun hedefinde HDP'li bazı belediyeler vardı. Davutoğlu "Teröristin kazması, greyderi, kamyonu, iş makinesi bunlardan. Bazıları terör örgütünün lojistik merkezi gibi çalışan bu belediyelerin yöneticileri elbette ki bütün bu ihanetlerin, yanlış uygulamaların hesabını verecekler" dedi.

Başbakan Davutoğlu, "Çıkmışlar 'özerklik, öz yönetim' gibi son derece illegal birtakım yapılardan bahsediyorlar. Soruyoruz şimdi, 'özerklik' diyorsun, bunun bölgeyi geliştireceğini iddia ediyorsun ama sana 'vatandaşa harca' diye emanet edilen paraları yatırımdan başka her şeye harcıyorsun. Vatandaş hizmet bekliyor, bu beyefendiler ise çukurlar kazıyorlar, barikatlar kuruyorlar, birtakım imkanları sadece bunlara harcıyorlar" dedi.

"Bunların derdi imar etmek, şehirlerimizi mamur etmek değil. Bunların derdi bölge insanımızı mutlu, huzurlu, müreffeh yaşatmak da değil" ifadelerini kullanan Başbakan Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Bunların derdi bir çivi çakmak, yeni bir eser ortaya koymak da değil. Varsa yoksa ideoloji, polemik, yalan, kara propaganda ve terör. Milletin emaneti mali kaynakları yine millet için kullanmak yerine, izini sürmekte zorlanılan karanlık mecralara harcıyorlar. Teröristin kazması, greyderi, kamyonu, iş makinesi bunlardan. Bazıları terör örgütünün lojistik merkezi gibi çalışan bu belediyelerin yöneticileri elbette ki bütün bu ihanetlerin, yanlış uygulamaların hesabını verecekler."

Başbakan Davutoğlu, Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin toplam giderinin yüzde 62,6'sının personele harcandığı bilgisini vererek, "Oysa Türkiye ortalamasında bu, yüzde 11,7. Bu personel ne yapıyor, hangi hizmeti yerine getiriyor ki personel giderleri yüzde 60'ın üzerinde? Bu personel giderlerinin nereye gittiğini tek tek araştıracak ve hesaplarını soracağız" şeklinde konuştu.

 

Kaynak: AA

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.