4 °C

"One Young World 2014" için başvuru süreci başladı

Sabancı Holding, One Young World'ün Türkiye delegelerini dünya gençleriyle buluşturacak

"One Young World 2014" için başvuru süreci başladı

İSTANBUL - Dünyanın en büyük gençlik buluşması kabul edilen "One Young World 2014" için başvuru süreci başladı. Bu kapsamda Sabancı Holding, beşinci yılında da "One Young World"ün Türkiye delegelerini dünya gençleriyle buluşturacak. 

Sabancı Holding'ten yapılan açıklamada, şirketin son dört yıldır olduğu gibi beşinci yılında da dünyanın en büyük gençlik buluşması kabul edilen One Young World'ün Türkiye delegelerini dünya gençleriyle buluşturacağı açıklandı. 

Açıklamaya göre, seçilecek 10 genç, 15-19  Ekim 2014 tarihleri arasında İrlanda'nın Dublin şehrinde düzenlenecek ve "Gençlerin Davos'u" olarak adlandırılan "One Young World"e gitme hakkını kazanacak.    

İki aşamalı olarak yürütülecek seçim sürecinde gençler, dünyanın herhangi bir sorununa yönelik fikirlerini anlatacakları bir dakikalık videolarını çekip facebook.com/sabanciholding sayfasından başvurularını yapabilecek.     

Yapılacak değerlendirmeler sonucunda, tüm aşamaları başarıyla tamamlayan 10 genç, İrlanda'nın Dublin kentinde dünyanın dört bir yanından 1500 gençle birlikte Kofi Annan, Sir Bob Geldof,  Mohammed Yunus, Bono gibi isimlerle dünya sorunlarını konuşma şansını yakalayacak.  

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sabancı Holding Kurumsal İletişim Direktörü Suat Özyaprak, Sabancı Holding olarak bu sene beşincisini destekledikleri dünyanın en büyük gençlik zirvesinde bir kez daha Türkiye'yi temsil etmekten dolayı duydukları gururu ifade etti. 

Bugüne kadar ellinin üstünde Türkiye'den seçilen genç delegeleri dünya liderleriyle buluşturduklarını anımsatan Özyaprak, şunları kaydetti: 

"Birçoğu farklı oturumlarda konuşma yaptı, dünya liderlerine kendi fikirlerini aktardılar ve Türkiye'yi temsil ettiler. Bu öyle bir platform ki mesela Bill Clinton'la oturup dünya politikasını, Sir Richard Branson'la uzay macerasını veya Kofi Annan'la da insan haklarını bire bir konuşma şansınız oluyor. Bu gençler için çok önemli bir networking fırsatı. Birçok delegemiz Türkiye'ye döndüktan sonra liderlerle ve katılan gençlerle haberleşmeye ve birçok konuda iş birliği yapmaya devam ettiler.  Bu fırsat onların kariyerleri için de oldukça önemli bir dönüm noktası oluyor. Hatta aralarında zirve dönüşü iş teklifi alanlar bile oldu." 

"One Young World"ün gençlerin söz aldığı ve dünya liderlerinin gençleri dinlediği neredeyse tek platform olduğuna işaret eden Özyaprak, "Bizim Sabancı olarak da amacımız katılan her delegemizin aktif olarak söz alması ve bizi temsil etmeleri. Bu sene İrlanda'nın Dublin kentinde yapılacak olan zirve için çok da güzel sürprizlerimiz var. Mesela Google'ın Avrupa merkez ofisi Dublin'de ve biz buraya delegelerimizle bir ziyaret düzenleyeceğiz" bilgilerini verdi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.