7 °C

"Saldırıları yapanlar Batı uyruklu"

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Niğde'de gerçekleştirilen saldırı ile ilgili, "Teröristlerin uyrukları batı ülkelerinden. Kendi ülkeleriyle teyit halindeyiz. Teyit ettikten sonra hangi ülke olduğunu açıklayacağız" dedi.

"Saldırıları yapanlar Batı uyruklu"

İSTANBUL -  Ankara 'dan uçakla Erzurum'a gelen İçişleri Bakanı Efkan Ala, havalimanında gazetecilerin Niğde'nin Ulukışla ilçesindeki saldırıya ilişkin sorularını yanıtladı. 

Saldırıyı yapan teröristlerin, Hatay'dan kiralanmış ticari taksiyle olayı gerçekleştirdiklerini belirten Ala, şunları kaydetti: 

"Yabancı uyruklu 2 kişi yaralı olarak yakalandı. Uyrukları batı ülkelerinden. Kendi ülkeleriyle teyit halindeyiz. Teyit ettikten sonra hangi ülke olduğunu açıklayacağız. 2 şehit, 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Onların yakınlarına başsağlığı diliyorum." 

Ala, kaçan teröristin yakalanması için çalışmaların devam ettiğini vurgulayarak, "Kısa zamanda yakalanacağını ümit ediyoruz. Bizdeki bilgiler bundan ibaret. Tabii geride bıraktıkları çantalarda el bombası, mermi ve silahlar ele geçirildi. Daha detaylı bilgiyi, daha kesin sonuçları aldıktan sonra basın aracılığıyla paylaşacağız" diye konuştu. 

Niğde'de güvenlik güçlerine saldırı - İçişleri Bakanı Ala:

Seçime yönelik provokasyon

Efkan Ala, ayrıca Twitter hesabında paylaştığı mesajlarda, Niğde'de şehit olan güvenlik güçleri ile hayatını kaybeden vatandaşa Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara acil şifa dileğinde bulundu. 

İçişleri Bakanı Ala, saldırının kaos ortamı yaratmayı hedeflediğini vurgulayarak şu mesajı paylaştı: 

"Saldırganların çantalarında el bombaları ve silahlar ele geçirildi. Bu eylem seçime dönük bir kaos ortamı oluşturulma çabasıdır."  

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.