18 °C

”Rahşan Hanım'ın partimizde hala yeri vardır”

DSP Genel Başkanı Türker, Rahşan Ecevit'in yeni bir parti kurmasına düşüncesine ilişkin bir şey diyemeceyeğini söyledi

”Rahşan Hanım'ın partimizde hala yeri vardır”

 

ANKARA - DSP Genel Başkanı Masum Türker, "Kurucu genel başkanı kimse atamaz. Rahşan Hanım'ın partimizde hala yeri vardır" dedi.

Türkiye Ziraatçiler Derneği (TZD) Başkanı İbrahim Yetkin, Türker'i, yeni görevi dolayısıyla kutlamak ve TZD'nin kuruluş yıl dönümü etkinliklerine davet etmek üzere makamında ziyaret etti.

Ziyarette, tarıma ilişkin sorunlara değinen Yetkin, tarımsal üretimde bu yıl sıkıntı görünmediğini, yeterli üretimin olduğunu, ancak hububat müdahale alım fiyatlarının yeniden değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Yetkin, açıklanan alım fiyatlarının "maliyet civarında" olduğunu savunarak, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin piyasaya aktif şekilde girmesi ve regülasyon görevini yerine getirmesi gerektiğini ifade etti.

Genetiği değiştirilmiş tarım ürünleri konusunda Türkiye'nin tedbirli olması ve bu konuda stratejik kararlar alınması gerektiğini vurgulayan Yetkin, bir gen bankası kurulmasını istedi.

Yetkin, mayınlı arazilerin temizlenmesiyle ilgili yasaya da değinerek, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bu yasayı veto etmesi gerektiğini savundu.

Bir gazetecinin, "Rahşan Ecevit'in yeni parti hazırlığı içinde olduğuna ilişkin haberler çıkıyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine Türker, "Rahşan Hanım kuşatılmış durumda şu anda. Doğrudan iletişim kurabilecek durumda değiliz. Çıkan haberleri kendisinin yazıp yazmadığı konusunda şüphelerim var" diye konuştu.

Türker, bir başka soru üzerine herkes gibi Rahşan Ecevit'in de yeni bir parti kurabileceğini belirterek, "Böyle bir düşüncesi varsa bir şey diyemem" dedi.

Rahşan Ecevit ile görüşüp görüşemediğine ilişkin soruyu yanıtlarken de Türker, daha önce Rahşan Ecevit ile irtibat kuran kişilerin partiden istifa ettiklerini, şu anda randevu almak için kiminle görüşüleceğinin belli olmadığını kaydetti.

Türker, istifa etmesine rağmen Rahşan Ecevit'in partinin internet sayfasındaki resminin bile durduğuna işaret ederek, "Kurucu genel başkanı kimse atamaz. Rahşan Hanımın partimizde hala yeri vardır" dedi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.