Robin Williams hayatını kaybetti

Oscarlı ödüllü ünlü aktör Robin Williams 63 yaşında hayatını kaybetti. Evinde ölü bulunan ünlü yıldızın kendini asarak intihar ettiği belirtiliyor

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Amerikalı ünlü aktör ve komedyen Robin Williams 63 yaşında hayatını kaybetti. Evinde ölü bulunan oyuncunun ölümüyle ilgili California emniyetinin "intihar şüphesi" üzerinde durduğu öğrenildi. Kariyeri boyunca alkol ve uyuşturucu sorunları yaşadığı bilinen Robin Williams, geçtiğimiz ay rehabilitasyon merkezinde tedavi görmüştü.

Ünlü aktör 'Ölü Ozanlar Derneği', 'Can Dostum', 'Günaydın Vietnam' ve 'Jumanji' gibi filmleriyle Türkiye'de de geniş bir hayran kitlesine sahipti. Williams "Can Dostum" filmindeki performansıyla 1998'de en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Oscar kazanmayı başarmıştı.

Williams'ın ölmesi binlerce hayranını yasa boğarken, sevenleri ve arkadaşları ünlü aktör için mesajlar yayınladı.

ABD’li televizyon sunucusu ve komedyen Ellen DeGeneres, “Robin Williams’ın öldüğü haberlerine inanamıyorum. Çok fazla insanın hayatına dokunmuştu. Çok üzgünüm” dedi. ABD’li ünlü kadın şarkıcı Pink ise, “O çok fazla insanı keyif verdi. Umarım bunu biliyordur" ifadelerini kullandı. Şarkıcı Ozzy Osbourn Williams'ın ölümüyle ilgili, “Son derece trajik bir kayıp. Robin Williams hakkında muhteşem hatıralara sahip olacağım" dedi. ABD’li hip hop şarkıcısı P. Diddy ise mesajında,"Bir efsaneyi kaybettiğimize inanamıyorum. Hatırası sonsuza kadar yaşayacak" diyerek ünlü aktörü andı.

Robin Williams kimdir?

21 Temmuz 1951'de ABD'nin İllinois eyaletinde dünyaya gelen Robin Willams, üniversitede siyaset bilimi okudu. Williams, mezun olduktan sonra gece kulüplerinde gösteriler yaparak ün kazandı, buradan da sinema sektörüne geçti. 1987'de çevirdiği, 'Günaydın Vietnam' (üstte) filminde bir ordu radyo muhabirini canlandırdığı rolüyle beğeni toplayan oyuncu, yalnız komedi filmleriyle değil, drama dalında da başarılar elde etti. 1997 yılında Empire Magazine dergisince, 'gelmiş geçmiş en yetenekli 100 aktör' arasına dahil edildi. Williams, kariyeri boyunca bir Oscar, iki Emmy, altı Altın Küre, altı Grammy ve iki Sinema Oyuncuları Derneği ödülüne layık görüldü. Sanatçı San Fransisco'da bulunan Rubicon Restaurant'ı, meslektaşı Robert de Niro ile birlikte işletmekteydi. İlk eşi Valerie Velardi'den bir, ikinci eşi Marsha Garces Williams'den ise iki çocuğu bulunan Williams, 2011'den beri Susan Schneider ile evliydi.

Bu konularda ilginizi çekebilir