Saadet ile BBP'den ittifak sinyali

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Gönlümüz, Türkiye'nin önüne bir iktidar alternatifi olarak çıkabilecek geniş bir mutabakattan yana" dedi.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'yi ziyaret etti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve BBP Genel Başkanı  Mustafa Destici, BBP Genel Merkezi'ndeki ziyaretin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.  

Saadet Partisi ile BBP'nin "bir annenin iki oğlu" olduğunu belirten Kamalak, görüşmede Türkiye'nin sorunlarını değerlendirdiklerini, çözüm yollarını ele aldıklarını söyledi. 

Ülke sorunlarının çözümü konusunda ekiplerinin çalışmalar yürüttüğünü belirten Kamalak, "Önümüzdeki seçim, Türkiye'nin problemlerini çözme konusunda son derece önemlidir. Bu önemli problemleri çözme konusunda her iki partimizin bir kısım değerli mensupları bir araya gelerek çalışmalar yapacaklardır. Önümüzdeki zamanda onlar da parti merkezlerine çalışmalarını sunacaklardır" diye konuştu.  

Destici de Saadet Partisi ile her zaman diyalog içinde olduklarını, siyasi yelpazenin sağındaki partilere "milli işbirliği" çağrısı yaptıklarını hatırlatarak, "Biz, bugün yine aynı noktadayız. Biz, milletimiz için, devletimizin varlığı, ülkemizin birliği ve bütünlüğü, milletimizin refahı için siyaset yapıyoruz. Bu konuda BBP, 22 yılık siyasi tarihinde hep üzerine düşeni yapmıştır, bundan sonra da yapacaktır" ifadesini kullandı.

"Gönlümüz geniş bir mutabakattan yana"  

Kamalak, "Saadet Partisi ile BBP seçimlerde ittifak yapma konusunda bir karar aldı mı" sorusunu şöyle yanıtladı:

"Milletimizin yaşadığı problemleri çözme bakımından nasıl bir çıkış bulabiliriz, bu konuda arkadaşlarımız çalışma yapıyor. Halihazırda kesinleşmiş bir şey yok ama dediğimiz gibi bizler kardeşleriz ama milletin derdine deva olacak çözüm yolu ittifaksa onu yapmadığımız takdirde vebal altında oluruz."

Destici de "Bugün bir adım attık. İnşallah bu adım hayırlara vesile olur" dedi.

"Görüşmeler sadece BBP ile Saadet Partisi arasında mı, MHP ya da diğer partilerle de temas var mı" sorusuna Kamalak, "Şu an iki partiyiz. İki partinin genel başkanı olarak diğer partiler hakkında söz söylemek kanaatimizce uygun olmaz. Ülkenin problemini çözmek için bu ülkenin evlatlarının kurmuş olduğu bütün partilerle bir araya geliriz. Temel ilkemiz bellidir. Ülkenin dirliği, milletin dirliğidir" cevabını verdi.

BBP olarak Türkiye'nin önüne iktidar alternatifi koymak adına çok büyük çaba sarf ettiklerini söyleyen Destici, "Gönlümüz, Türkiye'nin önüne bir iktidar alternatifi olarak çıkabilecek geniş bir mutabakattan yana" diye konuştu.   

Etiketler