7 °C

Sağlık çalışanları eylemlerini şartlı sonlandırdı

Eylemlerini sonlandıran sağlıkçılar soruşturma ya da disiplin işlemi yapılması halinde kararlarını gözden geçirecek.

Sağlık çalışanları eylemlerini şartlı sonlandırdı

ANKARA - Sağlık çalışanlarının iki günlük iş bırakma eyleminin sonlandığı, ancak herhangi bir idari soruşturma ve disiplin işlemi halinde kararın hızla gözden geçirilerek gereğinin yapılacağı bildirildi.

Sağlık çalışanlarının iki günlük iş bırakma eylemine çağrıda bulunan başta Türk Tabipleri Birliği (TTB), Ankara Tabip Odası ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) başta olmak üzere meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşları adına Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin bahçesinde kurulan stantta ortak basın açıklaması yapıldı.

Çağrıcı örgütler adına açıklamayı okuyan SES Genel Başkanı Bedriye Yorgun, eylemin ''tartışmasız olarak tatmin edici bir başarıyla yerine getirildiğini'' belirtti.

Eylemi devam ettirebilecek düzeyde olduklarını vurgulayan Yorgun, ''Ne söylersek onu yapacağız ve halkımıza da verdiğimiz sözü tutacağız. Nisan'ın 19-20'si demiştik, bugün eylemimizi sonlandırıyoruz. Ancak, herhangi bir idari soruşturma ve disiplin işlemi; kararımızı hızla gözden geçirmemiz ve gereğini yapmamız nedeniyle açık uçludur'' diye konuştu.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.