17 °C

Savorona'nın ilk duruşmasında 4 tahliye

Savarona Yatı'na düzenlenen fuhuş baskınıyla ilgili davada yargılanan tutuklu sanıklardan 4'ü ilk duruşmada tahliye edildi.

Savorona'nın ilk duruşmasında 4 tahliye

ANTALYA - Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün yaşamının son döneminde bir süre kullandığı Savarona Yatı'na düzenlenen fuhuş baskınıyla ilgili davada yargılanan tutuklu sanıklardan 4'ü, bugünkü ilk duruşmada tahliye edildi.

Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve bu sabah başlayan davada, sanıkların ifadelerinin alınmasından sonra mahkeme ara kararını verdi. Mahkeme heyeti, tutuklu 6 sanıktan Kazak iş adamı Tevfik Arif, Eldar Baidgliev, Hülya Erdoğan ve Erkan Akdeniz'un yurt dışına çıkışlarını yasaklayarak, tahliyelerini kararlaştırdı.

Mahkeme, Musa Çelik ile Gündüz Akdeniz'in tutukluluk hallerinin devamına da karar verdi.

2 sanığın tutukluluğunun devamına karar verildi. Tahliye edilen sanıklara yurt dışına çıkış yasağı ile duruşmalara katılma zorunluluğu getirildi.

Mahkeme heyeti, Interpol ve yurt dışındaki diğer bazı kurumlardan yabancı uyruklu sanıklar ve mağdurlarla ilgili yazışmaların beklenmesini kararlaştırırken, gizli tanık "Orta Asya"nın da Tanık Korumu Kanunu hükümlerine uygun olarak mahkeme heyetince dinlenmesine hükmetti. Duruşma, yazışmaların sonucunun beklenmesi amacıyla 18 Şubat 2010 tarihine erteledi.

 

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.