7 °C

Sel kurbanlarının cenazeleri karışmış

İstanbul'daki selde hayatını kaybeden ve yanlış teşhis sonucu Gaziantep'te toprağa verilen Topkaya'nın cenazesi, mezardan çıkarıldı

Sel kurbanlarının cenazeleri karışmış

 

 

GAZİANTEP - İstanbul'daki selde hayatını kaybeden ve yanlış teşhis sonucu Gaziantep'te toprağa verilen Necati Topkaya'nın cenazesi, mezardan çıkarıldı.

Edinilen bilgiye göre, Necati Topkaya ile Hüseyin Türkmenoğlu, İstanbul'da yaşanan selde hayatını kaybetti.

Yakınlarının, İstanbul'a giderek teşhis ettiği Hüseyin Türkmenoğlu'nun cenazesi 3 gün önce Gaziantep Asri Mezarlığında toprağa verildi.

Bu arada, selde hayatını kaybedenler arasında bulunan Necati Topkaya'nın İstanbul'daki yakınları, cenazelerinin karıştığını iddia etti. Yakınları, Necati Topkaya'nın cenazesinin Gaziantep'te toprağa verilmiş olabileceğini öne sürdü. Tır şoförü olduğu öğrenilen Hüseyin Türkmenoğlu'nun yakınları ise iddiayı kabul etmeyerek, cenazelerini teşhis ederek aldıklarını belirtti.

İstanbul'da gerçekleştirilen araştırma sonucunda Necati Topkaya'nın cenazesinin, Hüseyin Türkmenoğlu'nun zannedilerek Gaziantep'te toprağa verildiği tespit edildi.

Bunun üzerine Hüseyin Türkmenoğlu'nun cenazesi gece geç saatlerde uçakla Gaziantep'e getirildi ve sabah Asri Mezarlığa götürüldü.

Cumhuriyet savcısı gözetiminde mezar açıldı ve Necati Topkaya'nın canazesi mezardan çıkarılarak, yakınlarına teslim edildi.

Gaziantepli Hüseyin Türkmenoğlu'nun cenazesinin öğle namazının ardından  toprağa verileceği öğrenildi.

Polis barikat kurdu

Mezarın açılması sırasında polisler gazetecilerin görüntü almasına ve fotoğraf çekmesine engel olmaya çalıştı.

Gazetecilerin görevlerini yaptıklarının hatırlatmalarına karşın polis, bu kez gazetecileri mezarlığın dışına çıkarmak istedi.

Gazetecilerin mezarlığın dışına çıkmama konusunda direnmesi üzerine polis araçlarıyla barikat oluşturularak görüntü ve fotoğraf çekilmesi engellenmek istendi.

8 yaşındaki Berna'nın cesedi bulundu

Öte yandan Saray ilçesinde, sele kapılan 5 kişilik Çakar ailesinden 8 yaşındaki Berna'nın cesedi bulundu.

Erzurum'dan 4 yıl önce çalışmak için göç ettikleri Tekirdağ'ın Saray ilçesinde bir çiftlik evine yerleşen ve 8 gün önce sele kapılan Çakar ailesinin küçük üyesi Berna'nın cesedine Galata Deresi'nde ulaşıldı.

Sivil savunma ekiplerince sürdürülen arama çalışması sonucunda çiftlik evinin de yer aldığı 1 kilometrelik alandaki dere içinde bulunan Berna'nın cesedi, Saray Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Berna'nın cenazesinin memleketi Erzurum'un Pasinler ilçesine gönderileceği bildirildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap