8 °C

Selçuk Üniversitesi rektörü gözaltında

Okyanus operasyonunun 3. dalgasında Prof.Dr. Süleyman Okudan ve 30 kişi gözaltına alındı

Selçuk Üniversitesi rektörü gözaltında

 

KONYA - Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Okyanus Şirketler Grubu ihaleleri ile ilgili düzenlenen yolsuzluk ve çete operasyonunun 3. dalgasını gerçekleştirerek Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan'ın da bulunduğu yaklaşık 30 kişiyi gözaltına aldı.

Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bu sabah Konya ile birlikte Adana, Malatya, Adıyaman, Afyonkarahisar, Kahramanmaraş, Kütahya ve Karaman'da, çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, ihaleye fesat karıştırmakla suçlandığı belirtilen yaklaşık 30 kişiyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınanlar arasında Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan ile Konya Vakıflar Bölge Müdürü İ.G, Konya Numune Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. R.S. ve çeşitli hastanelerin yöneticilerinin de bulunduğu öğrenildi. Gözaltına alınanlardan bazılarının ''adli yargılamayı etkilemeye teşebbüs''le de suçlandığı bildirildi.

Operasyonun, Okyanus Şirketler Grubu ihaleleri ile ilgili düzenlenen yolsuzluk ve çete operasyonunun 3. dalgası olarak gerçekleştirildiği öğrenildi.

Operasyonun 23 Eylülde düzenlenen ikinci dalgasında Okyanus Şirketler Grubu'nun çeşitli hastanelerden aldığı temizlik, güvenlik, yemek ve görüntüleme ihalelerinde yolsuzluk yapıldığı ve çıkar amaçlı suç örgütü kurulduğu gerekçesiyle şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Argun ve SÜ Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Başmüdürü Mustafa Mete ile birlikte 21 kişi Konya'dan sevk edildikleri Adana'da çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı. Okyanus Şirketler Grubu, SÜ Meram Tıp Fakültesi ve Konya Numune Hastaneleri ile birlikte Konya'da ve farklı illerde çok sayıda sağlık kurumunun yemek, görüntüleme, güvenlik ve temizlik ihalelerini almıştı.  Çıkar amaçlı suç örgütü kurularak, bu ihalelere fesat karıştırıldığı öne sürülüyor.

Karaman Devlet Hastanesinin satın almadan sorumlu Müdür Yardımcısı M.Y'nin de bulunduğu öğrenildi. Kısa süre önce hacca gittikleri öğrenilen Hastane Başhekimi Opr. Dr. Yunus Ağralı ve Hastane Müdürü Ali Aktaş'ın da hastanedeki odalarının arandığı bildirildi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.