9 °C

Şenocak Holding'in yüzde 29'u devredildi

Klimasan Klima, Şenocak Holding'in yüzde 29 hissesini Brezilya'lı Mukim Metalfrio Solutions S.A'ya devretti.

Şenocak Holding'in yüzde 29'u devredildi

İSTANBUL - Klimasan Klima Sanayi ve Ticaret A.Ş., şirketin yüzde 61,01'ine sahip Şenocak Holding'in yüzde 29 hissesinin Brezilya'da mukim Metalfrio Solutions S.A. tarafından satın alınmasına ilişkin hisse satış sözleşmesi (Share Purchase Agreement) çerçevesinde hisse devrinin dün gerçekleştiğini bildirdi.

Klimasan Klima'nın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, şirketin yüzde 61,01 'ine sahip Şenocak Holding hisselerinin devrine ilişkin işlemler ve yönetim kurulu üyeliği değişikliği hakkında bilgi verildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Şirketimizin yüzde 61,01'ine sahip Şenocak Holding A.Ş.'nin yüzde 29 hissesinin Brezilya'da mukim Metalfrio Solutions S.A. tarafından satın alınmasına ilişkin 29 Mart 2011 tarihinde akdedilmiş olan Hisse Satış Sözleşmesi (Share Purchase Agreement) çerçevesinde, Şenocak Holding A.Ş.'nin söz konusu hisseleri 26 Mayıs 2011 tarihinde, Metalfrio Solutions S.A.'ya ve Metalfrio Solutions S.A.'nın bağlı kuruşları Rome Investment Management Ltd., Life Cycle Assistencia Tecnica Ltda., Metalfrio Solutions Inc. ve Metalfrio Solutions A.S.'ye devredilmiştir.

Söz konusu hisse devriyle ilgili olarak Marcelo Moojen Epperlein ve Derya Şenocak şirketimizin Yönetim Kurulu üyeliği görevinden 26 Mayıs 2011 tarihinde istifa etmiş olup yerlerine İsmail Selim Hamamcıoğlu ve Mert Engindeniz Yönetim Kurulu üyesi olarak atanmışlardır."

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.