12 °C

Sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde olacak

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Sıcaklığın iç kesimlerde yer yer mevsim normallerinin üzerinde olması bekleniyor

Sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde olacak

ANKARA - Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Sıcaklığın iç kesimlerde yer yer mevsim normallerinin üzerinde olması bekleniyor. Türkiye’nin kuzey ve iç kesimleri ile Akdeniz bölgesinin parçalı, yer yer çok bulutlu; İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Osmaniye, Kayseri, Sivas, Kars ve Ardahan çevreleri ile Adana ve Mersin'in iç, Hatay'ın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 

Rüzgarın, genellikle kuzey, Türkiye’nin güneydoğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice esmesi bekleniyor. 

Bazı illerde hava durumu

İSTANBUL: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu.(31) 
ANKARA: Parçalı, zamanla çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (33) 
İZMİR: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu. (35) 
ADANA: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (33) 
ANTALYA: Parçalı, yer yer çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (29) 
SAMSUN: Parçalı, zamanla çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(29) 
ERZURUM: Parçalı, yer yer çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra kuzey kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (30) 
DİYARBAKIR: Az bulutlu.(40) 

Bölgelerde hava durumu

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu, zamanla doğusu yer yer çok bulutlu geçecek. 
EGE: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra İç Ege’nin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 
AKDENİZ: Parçalı, yer yer çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz, Adana ve Mersin'in iç kesimleri ile Hatay'ın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 
İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra batısı ile Kayseri ve Sivas çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 
BATI KARADENİZ: Parçalı, zamanla çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı, yer yer çok bulutlu; kıyıları ile öğle saatlerinden sonra Artvin, Bayburt, Gümüşhane ve Tokat çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 
DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum ve Erzincan'ın kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, batı kesimleri yer yer parçalı bulutlu geçecek. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.