13 °C

Sıcaklıklar batıda artıyor

Sıcaklıklar batıda artıyor

 

 
 
ANKARA – Yurdun kuzey, iç ve doğu bölgelerinin yağışlı geçmesi beklenirken, hava sıcaklığı doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, güney ve batı bölgelerinizde ise 1 ila 3 derece artacak. 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin kuzey, iç ve doğu bölgelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimler ile Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak yağışların Rize, Hopa ve Trabzon’un doğusunda kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, güney ve batı bölgelerinizde 1 ila 3 derece artacağı tahmin edilirken, Rüzgar, genel olarak kuzeyli yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek. 
 
Kuvvetli yağış
Meteoroloji yetkilileri, yağışların; Rize, Hopa ve Trabzon’un doğusunda yerel olarak kuvvetli olması beklendiğini belirterek, ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, heyelan gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı da vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini duyurdu. 
 
Buzlanma uyarısı
Sabah ve gece saatlerinde, iç ve doğu kesimlerde yer yer buzlanma ve don olayı beklendiğine dikkat çeken Meteoroloji uzmanları, ulaşımda aksamalar gibi oluşabilecek olumsuzluklara karşı da vatandaşları dikkatli olmaları yönünde uyardı. 
 
Çığ tehlikesi
Meteoroloji ayrıca Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerektiğini duyurdu. 
 
Bazı illerde hava durumu
 
[PAGE]
 
Bazı illerde hava durumu
İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. (12) 
ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu. (7) 
İZMİR: Parçalı bulutlu. (13) 
ADANA: Parçalı ve az bulutlu. (18) 
ANTALYA: Parçalı ve az bulutlu. (18) 
SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, il geneli yağmur ve sağanak yağışlı. (11) 
VAN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. (2) 
ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı. (0) 
DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı. (9) 
 
Bölgelerde hava durumu
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 
EGE: Parçalı zamanla kuzeyinin çok bulutlu geçeceği öngörülüyor. 
AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor. 
İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun (Sivas, Kayseri, Yozgat, Nevşehir ve Niğde) karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor. 
BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin öğle saatlerine kadar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. 
ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trabzon'un doğu ilçeleri, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.
DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar bölgenin güneybatısında yağmur şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı görülmesi öngörülüyor. 
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 
Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.