9 °C

Şiddetli yağış ve hortum uyarısı

Meteoroloji, vatandaşları ani sel baskınlarına ve hortum riskine karşı uyardı.

Şiddetli yağış ve hortum uyarısı

ANKARA -  Yurdun bazı bölgelerinde bugün ve yarın kuvvetli yağış beklenirken, Konya'nın Altınekin ilçesinde yağışlarla birlikte hortum oluşma riski bulunduğu belirtildi. 

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan meteorolojik uyarıya göre, bugün Konya'nın Altınekin ilçesinde kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış ve lokal dolu yağışı bekleniyor. Yağışlarla birlikte hortum oluşma riski bulunuyor.

Su baskınlarına dikkat

Batı Karadeniz'de Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu ile Sakarya, Antalya, Isparta, Burdur, Çankırı ve Çorum çevrelerinde ise kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışın akşam saatlerine kadar etkili olması öngörülüyor.

Gök gürültülü sağanağın, yarın ise sabah saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa ve Yalova çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Vatandaşların ve ilgililerin, ani sel, su baskını, yıldırım ve çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Öte yandan,  Eskişehir, Isparta il geneli ile Konya'nın Cihanbeyli ve Kulu ilçelerindeki kuvvetli gök gürültülü sağanak ve yer yer kısa süreli kuvvetli fırtınayla birlikte lokal dolu yağışının akşam saatlerine kadar etkili olacağı tahmin ediliyor.

Vatandaşların ve ilgililerin ani sel, su baskını ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Ankara, Kırşehir ve Kırıkkale'de bugün kuvvetli, gök gürültülü sağanak ve yer yer lokal dolu yağışı bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan meteorolojik uyarıya göre, Ankara'nın Beypazarı, Haymana, Bala, Gölbaşı ve Elmadağ ilçeleri, Kırşehir'in Kaman ilçesi ile Kırıkkale il genelinde kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışla birlikte yer yer lokal dolu yağışı tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerine kadar etkili olacağı öngörülüyor. Çorum il merkezi, Sungurlu, Boğazkale ve Alaca ilçelerinde kuvvetli gök gürültülü yağışla birlikte lokal dolu yağışı beklendiği ifade edildi.

Vatandaşların ve ilgililerin ani sel, su baskını, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.