25 °C

Silverline'a Avrupa'dan ödül

Ankastre ürünlerinin Türk markası Silverline dört dalda birden ödül aldı

Silverline'a Avrupa'dan ödül

İSTANBUL - Ankastre ürünler üreten Türk markası Silverline'ın, Flat 3311 modeliyle Avrupa'nın en prestijli teknoloji ve tasarım yarışmalarından Plus X'te dört farklı dalda ödül aldığı duyuruldu.

Yazılan yazılı açıklamada, yarışmaya Avrupa'dan 38 profesyonel markanın katıldığı, yarışma sonucunda 32 ülkeden toplam 144 kişilik bir jüri ekibinin seçimiyle Silverline'ın, Yüksek Kalite, Kullanım Kolaylığı, Dizayn ve Çevreye Duyarlılık ödüllerini aldığı bildirildi.

Silverline Genel Koordinatörü Mustafa Laçin, Avrupa'da ankastre kullanımının yüzde 50'lere yaklaştığını, ancak bu oranın Türkiye'de yüzde 8'lerde olduğunu vurguladı.

Bu farka rağmen bir Türk markası olarak Avrupa'da dört dalda ödüle layık görülmenin büyük bir gurur kaynağı olduğunu ifade eden Laçin, ''Türkiye'de de estetiğe olan ilgi gün geçtikçe artıyor, 2020 yılında ankastre ürün kullanım oranının yüzde 50'yi aşacağını öngörüyoruz'' dedi.

Silverline'ın 46 ülkeye ihracat yaptığını da belirten Laçin, en çok ankastre ürün talebini Rusya, Almanya ve Yunanistan'dan aldıklarının altını çizdi.

Laçin, kriz yılı olmasına rağmen 2009 yılında 750 bin parça üretim yaptıklarını bildirerek, 20 yeni ülkeye daha ihracata başladıklarını ve 6 milyon lira civarında yatırım gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Türkiye'de ankastre ürün gamındaki pazar paylarının yüzde 10 civarında olduğuna dikkati çeken Laçin, kalıcı ve aranan bir marka olmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap