Sinemanın sultanı UNICEF-Türkiye'nin iyi niyet elçisi

Türkan Şoray, yarın "UNICEF-Türkiye İyi Niyet Elçisi" ilan edilecek

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
İSTANBUL - "Türk sinemasının sultanı" Türkan Şoray, yarın düzenlenecek törenle "UNICEF-Türkiye İyi Niyet Elçisi" ilan edilecek.
Yapılan açıklamaya göre, İstabul Nippon Otel'de düzenlenecek toplantıda, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Türkiye Milli Komitesi Başkanı Prof. Talat Halman, UNICEF Ülke Ofisi Temsilcisi Reza Hossaini, "UNICEF-Türkiye İyi Niyet Elçisi" Müjdat Gezen'in katılımıyla Türkan Şoray'ın "UNICEF-Türkiye İyi Niyet Elçisi" ilanı gerçekleşecek. 
Bu arada, dünyaca ünlü sanatçılar Peter Ustinov, Audrey Hepburn, Roger Moore, Vanessa Redgrave, Susan Sarandon, Mia Farrow, Emmanuelle Beart ve Whoopi Goldberg, kendilerini UNICEF aracılığıyla çocuklara adayan şöhretler arasında yer alıyor. Ürdün Kraliçesi Rania, ünlü şarkıcı Shakira, İngiliz futbolcu David Beckham da "UNICEF İyi Niyet Elçileri" arasında bulunuyor.
Türkiye'de de tiyatro sanatçıları Yıldız Kenter ve Müjdat Gezen, piyanist Gülsin Onay, yazar Ayşe Kulin, gazeteci ve TV yapımcısı Tayfun Talipoğlu da UNICEF-Türkiye Milli Komitesi'nin diğer "İyi Niyet Elçileri" görevini üstleniyor.
Bu konularda ilginizi çekebilir