7 °C

Sınırlarımız barut fıçısına dönüşmüş

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Cilvegözü sınır kapısındaki patlamayla ilgili olarak, "Sınırlarımız barut fıçısına, ateş topuna dönüşmüştür" dedi.

Sınırlarımız barut fıçısına dönüşmüş

 

ANKARA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Cilvegözü sınır kapısındaki patlamada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. 
 
Patlamaya konu aracın amaç ve hedefinin ne olduğunun, azmettiricileriyle beraber tüm ihtimaller hesaba katılarak incelenmesi ve kamuoyunun aydınlatılması gerektiğini belirten Bahçeli, "Görülmektedir ki sınırlarımız barut fıçısına, ateş topuna dönüşmüştür" şeklinde konuştu. 
 
Suriye'deki kör dövüşün Türkiye'ye maliyetinin yıkıcı, neden olduğu sonuçlarının yakıcı olduğunu ifade eden Bahçeli, "Sınır hatlarımızdaki güvenlik ağır şekilde zedelenmiştir. Esad yönetimiyle muhalifler arasındaki kanlı hesaplaşma uzadıkça mevcut tablo her gün biraz daha içinden çıkılmaz hal almıştır. Sınır bölgelerimizdeki vatandaşlarımız korku ve derin kaygıya kapılmışlardır" diye konuştu. 
 
Suriye güven ve huzura ulaşmadan, Türkiye'nin sınır bölgelerinin istikrar bulmasının, bölücü emellerin rahat durmasının mümkün olmayacağını belirten Bahçeli, "Bu itibarla Suriye bölünmemeli, bölücülere bırakılmamalıdır" diye konuştu.
 
Devlet Bahçeli, AK Parti ile PKK'nın anayasa değişikliği konusunda bir araya geldiğinin, aralarındaki son anlaşmazlıkları da giderme telaşına kapıldıklarının anlaşıldığını savunarak, şöyle devam etti: 
"İmralı süreci isimli kısa metrajlı ihanet filminde; Başbakan Erdoğan'ın başrol arkadaşları terörist başı ve örgütü, yönetmen ABD, makyajcı AB, dublör BDP, set dekoratörü CHP, montajcı peşmerge, kameraman sözde aydınlar, ses tasarımcıları da bazı eski sinema artistleri olarak yerini almıştır. İşte ülke olarak geldiğimiz durumun içler acısı hali budur. " 
 
 
Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.