12 °C

Süreci takip edeceğiz

Süreci takip edeceğiz

 

 
İSTANBUL - Başbakan Yardımcısı Arınç, "Adalet Bakanımız, İmralı'ya bir heyet gidecekse, hangi milletvekillerinin gidebileceğine karar verecektir. Bunları önümüzdeki süreçte takip edeceğiz" dedi.
 
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Harbiye'deki TRT İstanbul Radyosu'nda "Tarihi TRT Türk Müziği Arşivi" tanıtımı ve "www.trtkulliyat.com" adlı internet sitesinin açılış özel programının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
 
"İmralı'ya gidecek 3. heyetle ilgili gelişme var mı, isimler belli mi?" sorusu üzerine Arınç, şunları kaydetti:
 
"Ben onları bilmem. MİT Müsteşarıyla, Adalet Bakanımızla görüşüldüğüne göre, zannediyorum bu konuda bir gelişme olabilir. Adalet Bakanımız, eğer oraya bir heyet gidecekse, hangi milletvekillerinin gidebileceğine karar verecektir. Bunları önümüzdeki süreçte hep birlikte takip edeceğiz."
 
Başbakan Erdoğan'ın sağlık durumu
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sağlık durumuna ilişkin soruya karşılık da Arınç, Başbakan Erdoğan ile telefonda görüştüğünü belirterek, "Sağlığının gayet iyi olduğunu söyledi. Hava şartlarından biraz gözüm korktu ama kendisi pazar ve pazartesi günü Çanakkale'de olacağını ifade etti.
 
Sağlık, afiyet diledik. Kendisinin de çok selamları var. Sağlıklı buldum kendisiyle telefonda görüştüğümde" diye konuştu.
 
Arınç, Ankara'ya döneceğini dile getirerek, Başbakan Erdoğan'ı ziyaret edemeyeceğini kaydetti. 
Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.