TCDD'den yüksek gerilim uyarısı

TCDD Genel Müdürlüğü, Eskişehir-İstanbul YHT hattının İnönü-Vezirhan ve Vezirhan-Köseköy hatlarına yarın yüksek gerilim verileceğini, bu nedenle halkın dikkatli olması gerektiğini bildirdi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ANKARA -  Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü, Eskişehir-İstanbul yüksek hızlı tren (YHT) hattının İnönü-Vezirhan ve Vezirhan-Köseköy kesimleri havai hatlarına yarın 27 bin 500 voltluk yüksek gerilim verileceğini, bu nedenle halkın dikkatli olması gerektiğini bildirdi.  

TCDD Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Ankara-İstanbul YHT projesinde, İnönü-Vezirhan ve Vezirhan-Köseköy kesimlerinde elektrifikasyon çalışmalarının son aşamaya geldiği belirtildi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 

"Elektrifikasyon Tesislerinin testleri kapsamında, Eskişehir-İstanbul Yüksek Hızlı Tren YHT hattının İnönü-Vezirhan ve Vezirhan-Köseköy kesimleri havai hatlarına, 27 kasım 2013 çarşamba günü saat 09.00'dan itibaren 27 bin 500 voltluk yüksek gerilim verilecektir. Halkımızın dikkatli olmasını önemle rica ederiz. Can ve mal emniyeti yönünden, elektrikli tren havai hatlarının altında gezinmek, direklere tırmanmak, dokunmak, iletkenlere yaklaşmak ve yere düşen tellere dokunmak tehlikelidir." 

Etiketler