13 °C

Tekin: Gecikmiş bir konuşma

AYM Başkanı Kılıç'ın konuşmasına dair yazılı açıklamada bulunan CHP'li Tekin "Gecikmiş bir konuşma olmasına rağmen, hukuk adına kendisini kutluyorum" dedi

Tekin: Gecikmiş bir konuşma

ANKARA - CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Tarihin çöplüğüne gidecek olan adalete sahip çıkanlar değil, adaleti yok sayanlar, yolsuzluk yapanlar, toplumu ayrıştıranlar, özgürlükleri kısıtlayanlardır" görüşünü savundu.

Tekin, yazılı açıklamasında, hukuk adına Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ı kutladığını belirtti.

Kılıç'ın hukuk adına çok önemli bir açıklama yaptığını ve bu açıklamanın kendisine Konfüçyüs'ün "Adalet kutup yıldızı gibi yerinde durur ve geri kalan her şey onun etrafında döner" sözlerini hatırlattığını ifade eden Tekin, şunları kaydetti: Yargının derdest edildiği, hukuk tanımazlığın had safhada olduğu, 'benim yargım senin yargın' diye ayrıştırıldığı bir ortamda Anayasa Mahkemesi Başkanı'nın yapmış olduğu açıklama, hukuk insanlarına, demokrasi ve özgürlük beklentisi olanlara moral vermiştir. Gecikmiş bir konuşma olmasına rağmen, hukuk adına kendisini kutluyorum. Tarihin çöplüğüne gidecek olan adalete sahip çıkanlar değil, adaleti yok sayanlar, yolsuzluk yapanlar, toplumu ayrıştıranlar, özgürlükleri kısıtlayanlardır.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.