TNT Ekspres, kitap topluyor

11. TNT Ekspres kitap toplama kampanyası başlıyor

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
İSTANBUL - Lojistik ve taşımacılık şirketi TNT Ekspres tarafından, 10 yıldır sürdürülen "TNT Ekspres Bilgi ve Kültür Taşıyor" kitap toplama kampanyasının 11'incisi başlıyor.
TNT Ekspres'den yapılan açıklamaya göre, kampanya Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Zeytinburnu Şubesinin de katkılarıyla, her yıl Kütüphaneler Haftası'nda başlayarak, İlköğretim Haftası'na kadar devam ediyor.
Geçen yıl toplanan 3 milyon 850 bin kitap, Mardin, Şırnak, Van, Tunceli, Siirt, Kars, Hatay, Bitlis, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Sivas, Adıyaman, Afyon, Aksaray, Antalya, Aydın, Balıkesir, Batman, Bayburt, İstanbul, Kütahya, Nevşehir, Samsun gibi şehirlerdeki okullara gönderildi.
Kampanyaya destek vermek isteyenler, 444 0 868 no'lu telefonu arayarak, bağışlamak istedikleri kitapları, özel kurye aracılığı ile ücretsiz olarak TNT'ye teslim edebiliyor. 
Kampanya kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığının öngördüğü yayınlar ile gençlik klasikleri, çocuk klasikleri, klasikler, üniversite ve Anadolu liseleri hazırlık kitapları, çocuk hikayeleri, psikoloji kitapları, çocuk romanları ve öğretmen eğitim kitapları bulunuyor.
Toplanan kitaplar TNT Ekspres Türkiye gönüllü çalışanları tarafından tasnif edilerek, gidecekleri okulların öncelik ve ihtiyaçlarına göre ayrılıyor. 
Bu konularda ilginizi çekebilir