TSK'dan "inanç" açıklaması

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ANKARA - Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri personeli arasında inancı ve mezhebiyle ilgili ayrımcılık iddialarının gerçek dışı olduğu bildirildi.

TSK'nın internet sitesindeki açıklamada, personel arasında inancı ve mezhebiyle ilgili bir ayrımcılığın "mevzubahis olmadığı" belirtildi.
Açıklamada, "Bu konu ile ilgili ortaya atılan iddialar asılsız ve gerçek dışıdır" ifadesine yer verildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Tıbbi Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) Bilim Dalı Başkanlığında, Suriye'den getirilerek, muayene edilen ve tedavi altına alınan yaralı bulunmadığı da bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesindeki açıklamada, GATA KBRN Bilim Dalı Başkanlığının çalışmalarıyla ilgili bilgi yer aldı.

Söz konusu bölümde kişilerin kimyasal veya biyolojik silah etkilerine maruz kalıp kalmadıklarıyla ilgili olarak taranması, bu etkilere maruz kalan kişilerin tespiti, kimyasal ve biyolojik ajanlardan arındırılmasının sağlandığı belirtilen açıklamada, "Konuyla ilgili olarak, Suriye'den getirilerek, GATA'da muayene edilen ve tedavi altına alınan yaralı şahıs bulunmamaktadır" ifadelerine yer verildi.