15 °C

Türk bayrağını indirmeye çalışan kişi vuruldu

İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde bir hastanenin bahçesindeki Türk bayrağını indiren kişi, daha sonra emniyetin önündeki bayrağı indirmeye çalıştı. Polis, direğe tırmanmaya çalışan kişiyi vurdu

Türk bayrağını indirmeye çalışan kişi vuruldu

İSTANBUL - Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı’nda gönderdeki bayrağın indirilmesine tepkiler sürerken Gaziosmanpaşa’da Türk Bayrağı indirildi. 

Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü önündeki Türk bayrağını indirmeye çalışan bir kişi, polis tarafından bacağından vurularak, etkisiz hale getirildi. 

Gaziosmanpaşa Kaymakamı Ali Uslanmaz, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek, olay hakkında bilgi aldı.  

Müdürlükten ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Uslanmaz, şunları söyledi:  

"Bugün saat 12.00 sıralarında, Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün yanındaki bir özel hastanenin bayrak direğinde bölücü sloganlar atan şahıs, Türk bayrağını indiriyor. Daha sonra da İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne geliyor, bu sloganlara devam ediyor. Görevlilerimiz ikaz ediyor. Elindeki bıçakla bir bayrağı indiriyor ancak diğerine müdahale edince güvenlik görevlileri etkisiz hale getiriyor. Kişi yaralı, şu anda hastanede tedavi altında."  

Devletin ve milletin kırmızı çizgilerinin bulunduğuna dikkati çeken Uslanmaz, "Bayrağa hassasiyet gösterilmiştir. Hiçbir vatandaşımızın burnu kanamasın ama suç işleyenlere de mutlaka devlet gereğini yapacaktır" dedi.  

Bu arada, olayın ardından 28 yaşındaki zanlı Ali O'nun, polis memurları tarafından çağırılan ambulansla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldığı öğrenildi.  Ayağından yaralanan Ali O'nun tedavisi hastanede sürüyor.  

Ali O'nun hastanedeki ilk sorgusunda, Muşlu olduğunu ve İstanbul'a 15 gün önce geldiğini söylediği kaydedildi.   

Vatandaşlar tepki gösterdi 

Olayı haber alarak emniyete gelen vatandaşlar, duruma tepki gösterdi. Bazı vatandaşlar bayrak getirerek, olay yerinde Türk bayrakları açtı. 

Olay yeri inceleme ekipleri ise bayrak direklerinde parmak izi çalışması yaptı.  

Bu arada incelemenin ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü ve hastanedeki bayraklar yenilendi. 

Gaziosmanpaşa ilçesinde Özel Asya Hastanesi’nin önündeki direkte asılı olan bayrağı iplerini kesip indiren 28 yaşındaki Ali U. ‘Kürtlere özgürlük’ diye bağırdı. Daha sonra hastane yakınında bulunan karakolda bulunan Türk bayrağını indirmeye çalıştı. Polis ekipleri Ali U.'yu önce uyardı ve biber gazı sıktı. Bayrağı indirmeye çalışan Ali U. polis tarafından bacağından vuruldu.  Ali U.'nun 15 gün önce Muş'tan İstanbul'a geldiği öğrenildi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.