12 °C

Türk turizmine Hollanda'dan ödül

Hollandalılar Türkiye’yi uçakla gidilen en iyi destinasyon seçti.

Türk turizmine Hollanda'dan ödül

BİLTHOVEN - Turizm alanındaki yıldızı giderek parlayan Türkiye, Hollanda'da, "AB içinde uçakla gidilen en kaliteli destinasyon" ödülüne layık görüldü.

Avrupa'nın sayılı internet sitelerinden Zoover'ın düzenlediği yarışmada, Türkiye pazardaki en büyük rakibi İspanya'yı geride bırakarak ödül almaya hak kazandı.

Bilthoven kentinde düzenlenen törende ödülü alan Lahey Kültür ve Tanıtma Müşaviri Enis Tataroğlu, ödülün Türkiye açısından büyük bir başarı olduğunu, internet üzerinde uzun zamandır devam eden yarışmada, Türkiye'nin rakibi İspanya'yı geçerek, ödülü kazandığını ifade etti.

Rezervasyonlarda yüzde 18 artış

Türkiye'yi geçen sene 1 milyon civarında Hollandalı turistin ziyaret ettiğini ve bu sayının bu yıl daha da artacağını vurgulayan Tataroğlu, şu andaki rezervasyonlara bakıldığında Türkiye'ye dönük talepte yüzde 18'lik bir artış olduğunu ifade etti.

Böyle devam ettiği takdirde bu sene oldukça yüksek sayıda Hollandalı turisti ağırlayacağız" diyen Tataroğlu, Türk turizminin gelişmesinde, Türkiye'nin yakaladığı istikrarın da etkisi bulunduğunu söyledi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.