6 °C

U2 İstanbul'da

Rock grubu, "360 Tour" adlı turne kapsamında konser vermek üzere İstanbul'a geldi.

U2 İstanbul'da
İSTANBUL - Dünyaca ünlü rock grubu U2, "360 Tour" adlı turne kapsamında konser vermek üzere İstanbul'a geldi.
Özel uçakla Atatürk Havalimanına gelen grup, hayranları tarafından çiçeklerle karşılandı.
Hayranlarıyla fotoğraf çektiren ve imza dağıtan grup üyeleri, çok uzun süredir gelmek istedikleri Türkiye'de bulunmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. 
U2 üyeleri, hayranlarının sevgi gösterileri arasında kendilerine tahsis edilen araçlarla havalimanından ayrılarak kalacakları otele gitti. 
U2, Live Nation tarafından Pozitif ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı işbirliğiyle, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansının katkılarıyla 6 Eylülde Atatürk Olimpiyat Stadında düzenlenecek konserde Türk hayranlarıyla buluşacak.
Grup, Türkiye'de bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük stadyum konserine imza atacak.
Son albüm SD kart olarak Avea bayilerinde
Öte yandan Avea, dünyanın en büyük rock gruplarından olan U2'nun son albümü "Best of U2"yu, 2 GB'lık SD kart olarak bayilerinde müzikseverlere sunduğunu duyurdu.
Avea'dan yapılan açıklamada, U2 tutkunları için özel olarak hazırlanan ve yabancı bir rock grubunun eserleri ve görsellerinin bulunduğu, Türkiye'de satışa sunulan ilk SD kart olma özelliğini taşıyan "Best of U2" SD kartın, U2'nun en çok satan ve klasikleşmiş 12 şarkısını, video kliplerini, şarkı sözlerini ve fotoğraflarını bir arada sunduğu kaydedildi.
Açıklamada, müzik tutkunlarının, SD kartın üzerindeki özel bir yazılımla, cep telefonlarından U2'nun resmi WEB sitesine bir dokunuşla ulaşabildikleri ve www.aveamuzik.com müzik platformundan da U2'nun bütün şarkılarını cep telefonlarına indirebildikleri belirtildi.
Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.