23 °C

UEFA'da Beşiktaş'ın rakibi Siroki Brijeg

UEFA Kupası 2. ön eleme turu kuraları çekildi

UEFA'da Beşiktaş'ın rakibi Siroki Brijeg

 

ANKARA - UEFA Kupası 2. ön eleme turu kuraları İsviçre'nin Nyon kentinde çekildi.

UEFA Kupası'nda mücadele eden Beşiktaş, 3 ayrı torbanın bulunduğu kurada, güney torbasında yer aldı. Bosna Hersek'in Siroki Brijeg takımıyla eşleşen siyah-beyazlı takım, ilk maçını deplasmanda oynayacak.

UEFA Kupası'nda final maçı, 20 Mayıs 2009 tarihinde Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yapılacak.

İlk maçların 14 Ağustos, rövanş karşılaşmalarının ise 28 Ağustosta oynanacağı kupada, diğer eşleşmeler şöyle gerçekleşti:

Güney Torbası:

Braga (Portekiz) - Zrinjski (Bosna Hersek)

Lokomotiv Sofya (Bulgaristan) - Borac Cacak (Sırbistan)

Aris Salonika (Yunanistan) - Slaven Belupo Koprivnica (Hırvatistan)

Omonia Nicosia (Güney Kıbrıs Rum Kesimi) - AEK Aşens (Yunanistan)

Vllaznia Shkoder (Arnavutluk) v Napoli (İtalya)

APOEL Nicosia (Güney Kıbrıs Rum Kesimi) - Kızılyıldız (Sırbistan)

Deportivo Coruna (İspanya) - Hajduk Split (Hırvatistan)

Litex Lovech (Bulgaristan) - Hapoel Ironi Kiryat Shmona (İsrail)

Vojvodina Novi Sad (Sırbistan) v Hapoel Tel Aviv (İsrail)

Maccabi Netanya (İsrail) - Cherno More Varna (Bulgaristan)

Orta-Doğu Torbası:

VfB Stuttgart (Almanya) - Gyor ETO (Macaristan)

FC Zurich (İsviçre) - Sturm Graz (Avusturya)

Lech Poznan (Polonya) - Grasshoppers (İsviçre)

Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti) v Zilina (Slovakya)

Metalurgs Liepaja (Letonya) - Vaslui (Romanya)

Young Boys (İsviçre) - Debrecen (Macaristan)

WIT Georgia Tbilisi (Gürcistan) - Austria Vienna (Avusturya)

Suduva Marijampole (Litvanya) - Salzburg (Avusturya)

Interblock Ljubljana (Slovenya) - Herşa Berlin (Almanya)

Legia Warsaw (Polonya) - FC Moskova (Rusya)

Dnipro Dnipropetrovsk (Ukrayna) - AC Bellinzona (İsviçre)

Kuzey Torbası:

Djurgarden (İsveç) - Rosenborg Trondheim (Norveç)

Manchester City (İngiltere) - Midtjylland (Danimarka)

FC Honka (Finlandiya) - Viking Stavanger (Norveç)

Queen of şe Souş (İskoçya) - Nordsjaelland (Danimarka)

Ghent (Belçika) - Kalmar (İsveç)

Aston Villa (İngiltere) - FH (İzlanda)

Stabaek (Norveç) - Stade Rennes (Fransa)

Haka Valkeakoski (Finlandiya) - Brondby (Danimarka)

FC Copenhagen (Danimarka) - Lillestrom (Norveç)

Elfsborg Boras (İsveç) - St. Patrick's Aşletic (İrlanda)

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.