15 °C

Ulaştırma Bakanlığı Kırgızistan'a iki uzman gönderiyor

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bişkek’teki uçak kazasıyla ilgili olarak iki uzmanın Kırgızistan’a gitmek üzere görevlendirildiğini açıkladı.

Ulaştırma Bakanlığı Kırgızistan'a iki uzman gönderiyor

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından yapılan açıklamada, ACT Havayollarına ait HongKong – Kırgızistan Bişkek uçuşunu gerçekleştiren B744 Model Kargo uçağının Türkiye saati ile 04:20’de Manas Havaalanı’na inişi sırasında, yaşam alanlarının olduğu bir noktaya düştüğü kaydedildi.

4 Türk mürettebat ile 30’un üzerinde kişinin hayatını kaybettiğinin hatırlatıldığı açıklamada, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın Kırgızistan Ulaştırma ve İletişim Bakanı Jamshit Khalilov’u arayarak konuyla ilgili bilgi aldığı ve başsağlığı mesajlarını ilettiği belirtildi.

Kazanın incelenmesine ilişkin her türlü desteğin verileceğine yer verilen açıklamada, “Bu kapsamda Bakanlığımıza bağlı Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu’ndan 2 uzman konuyla ilgili Kırgızistan’a gitmek üzere görevlendirilmiştir” denildi.

Türk kargo uçağı düştü: En az 37 ölüTürk kargo uçağı düştü: En az 37 ölü

Dışişleri bakanından taziye telefonu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sabah saatlerinde Kırgız mevkidaşı Erlan Abdildaev'i arayarak uçak kazası nedeniyle taziyelerini iletmiş ve konuyla ilgili olarak Türkiye'nin her türlü desteği sağlamaya hazır olduğunu belirtmişti.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap