15 °C

Yıldırım: ABD ile ilişkilerimizi daha iyi düzeye taşıyacağız

ABD Başkan Yardımcısı Pence ile görüşmesine ilişkin açıklamada bulunan Başbakan Yıldırım, "İlişkilerimizi bulunduğu düzeyin daha ilerisine iyi yönde taşımak için gayret göstermeye karar verdik... Olumlu gündem üzerinde çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Yıldırım: ABD ile ilişkilerimizi daha iyi düzeye taşıyacağız

Başbakan Binali Yıldırım, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile görüşmesine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Yıldırım, "Verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Ülkelerimiz arasındaki konuları ele aldık. Aynı zamanda bölgesel meseleler üzerinde de konuştuk. Prensip olarak bundan sonra ilişkilerimizi bulunduğu düzeyin daha ilerisine iyi yönde taşımak için gayret göstermeye karar verdik" dedi.

FETÖ elebaşı Gülen'in iadesi ve YPG konusuna da değinen Yıldırım, "Biz olması gerekeni söyledik, beklentilerimizi ilettik, karşı taraf da bununla ilgili bize olumsuz bir şey söylemedi. Bu konulardaki hassasiyetimizi, konuya verdiğimiz önemin farkında olduklarını paylaştılar. Bundan sonrasını takip edeceğiz, göreceğiz, biz de adımları atacağız. Bizim amacımız ilişkileri daha da germek değil, ilişkileri geliştirmek iyileştirmek. Bunun her iki ülkeye de faydası var; Türkiye'ye de faydası var, ABD'ye de faydası var. O bakımdan olumlu gündem üzerinde çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.