25 °C

Yıldırım da müdahillik talebinde bulundu

Başbakan Yıldırım, Akıncı Üssü davasına müdahillik talebinde bulundu. Davaya daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Akar da müdahillik talebinde bulunmuştu.

Yıldırım da müdahillik talebinde bulundu

Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin komuta merkezi olan Akıncı Üssü’ndeki eylemlere ilişkin açılan davaya müdahillik talebinde bulundu.

15 Temmuz darbe girişiminin komuta merkezi olan Akıncı Üssü’ndeki eylemlere ilişkin 486 sanık hakkında açılan davanın beşinci celsesi görülüyor.

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Cezaevi Kampüsündeki duruşma salonunda görülen davaya tutuklu ve tutuksuz sanıklar, taraf avukatları ile müştekiler katıldı.

Bazı siyasi parti üyeleri ile sivil toplam örgütleri de davayı takip ediyor. Mahkeme Başkanı Selfet Giray, davanın öğleden sonraki kısmının başında, Başbakan Binali Yıldırım’ın davaya müdahillik talebinde bulunduğunu bildirdi. Yıldırım’ın başvuru dilekçesi, avukatı aracılığıyla mahkemeye sunuldu.

Davaya daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve CHP de müdahil olmak için başvurmuştu. 

Kaynak: İHA

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.