12 °C

Yıldırım: Depremle yaşamayı öğrenmeliyiz

Başbakan Binali Yıldırım Muğla'da deprem bölgesini ziyareti sonrası açıklamalarda bulundu. Başbakan Yıldırım, "Değişik hastanelerde 20 kadar vatandaşımız tedavi görüyor. Adalarda da bir Türk vatandaşımız hayatını kaybetti" dedi.

Yıldırım: Depremle yaşamayı öğrenmeliyiz

Başbakan Yıldırım, "Deprem sonrası iletişimde kesinti olmaması önemli" açıklamasında da bulundu.

Ege'de 6.5'lik deprem sonrası hasar tespitiyle ilgili de bilgi veren Başbakan Yıldırım, "Deprem sonrası kesin durum tespiti şu şekildedir, Bodrum'da kullanılmayan, terk edilmiş 3 yıkık bina vardır. 32 binada nispeten ağır hasar var ve bunun dışında da başkaca bir hasar söz konusu değildir" şeklinde konuştu.

Başbakan Yıldırım sözlerine şöyle devam etti: "Yunanistan'a ve Yunan halkına geçmiş olsun diyorum. Acılar komşularla ortaktır. Sevinçler de ortaktır. Dolayısıyla komşumuzun acısını paylaşmak, komşuluğun gereğidir. Yunan halkına da geçmiş olsun. Yöneticilerine de bu vesileyle selamlarımızı iletiyoruz. Allah böyle büyük afetlerle bir daha memleketimizi imtihan etmesin diyoruz."

Deprem uyarısı

Deprem konusunda tüm Türkiye'ye uyarıda bulunan Başbakan Yıldırım, "Depremle yaşamanın yollarını mutlaka bulmalıyız" dedi.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.