24 °C

Yıldırım: YSK'nın kararı kesindir

Başbakan Yıldırım, CHP'nin halk oylamasına ilişkin Danıştay'da dava açma kararıyla ilgili olarak, "Yüksek Seçim Kurulunun verdiği karar kesindir. Bunun üzerine herhangi bir yargı yolu yoktur." dedi.

CHP'nin, mühürsüz pusulaları geçerli sayan YSK kararının iptali için Danıştay'a gitmesini değerlendiren Başbakan Binali Yıldırım, "Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) verdiği kararlar kesindir" diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, "Yüksek Seçim Kurulu yapılan her seçimle ilgili itirazları karara bağlar ve mesele biter. Seçimler konusunda Yüksek Seçim Kurulunun verdiği karar kesindir. Bunun üzerine herhangi bir yargı yolu yoktur. Ama buna rağmen gidebilirler mi? Evet tabii gidebilirler. İstedikleri yere gidebilirler. Neticede, milletin kararının üzerine hiçbir mahkeme bir karar ihdas edemez.

Millete gittik. Kararı millet verdi. Milletin kararını mahkemelerde şikayetle düzeltmek, demokrasinin bir yolu değildir. Ama tabii ki itiraz hakkını herkes, sadece Cumhuriyet Halk Partisi değil, herkes kullanma durumundadır. Kullanmak isterse buna diyecek bir şeyimiz yoktur. Ama millet sözünü söylemiştir." dedi.

CHP Danıştay'a gidiyorCHP Danıştay'a gidiyor

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap