Arnavutluk, stadyum sandalyesi tedarik edecek

Son yıllarda Türk ihracatçılar için önemli bir destinasyon haline gelen Arnavutluk’tan, Türk üreticilere bir ithalat talebi geldi.

Haber Merkezi
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Güçlü ekonomik büyüme, dinamik nüfus yapısı, rekabetçi operasyonel maliyetler ve coğrafi avantajları ile Türk ihracatçılar için çekici bir pazar haline gelen Arnavutluk, Türkiye’ye yeni bir kapı araladı. Türkiye’nin en büyük e-ihracat platformu TurkishExporter’da aralanan bu kapıyla, Arnavutluk inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir ithalatçı, Türk üreticilerden stadyum sandalyesi satın alacağını duyurdu.

İthalatçının yayınladığı ihracat fırsatını görmek isteyen üreticiler, Forie’de bir basic üyelik başlatıp ilan detaylarına ulaşabilirler.

Rakamlarla Arnavutluk 

Geçtiğimiz yıl Arnavutluk'un toplam ithalatı 8.4 milyar dolar seviyesindeyken, Türkiye'nin Arnavutluk'a olan ihracatı yüzde 25'lik artışla 990 milyon dolar seviyesine ulaştı. Bu yıl ise bu rakamın en az 1.2 milyar doların üzerine çıkması bekleniyor. 

Bu olumlu gelişmelerle birlikte Arnavutluk'un ekonomik potansiyeli, lojistik avantajları ve Türkiye ile olan ticari ilişkilerin artması, iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin gelecekte daha da güçleneceğini ortaya koyuyor.