11 °C

'Merdiven altı yılbaşı sepetlerine dikkat!'

TESK Başkanı Palandöken, yılbaşına yaklaşılırken düşük fiyatlı hediye sepetlerine karşı vatandaşları uyardı

'Merdiven altı yılbaşı sepetlerine dikkat!'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni yıla sayılı günler kala alkollü içeceklerin, kuruyemişlerin ve çikolataların da yer aldığı hediye sepetlerine vatandaşların dikkat etmelerini istedi. 

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, piyasada firmalar tarafından hazırlanan yılbaşı paketlerine dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayarak şunları kaydetti: 

"Her yerde görmeye başladığımız parıltılı yılbaşı sepetlerinin içerisi aynı derecede şık değil. Güzel paketlerin içini merdiven altı kalitesiz ve sağlıksız ürünlerle dolduruyorlar. Dış ambalajı janjanlı ama içi aynı kalitede değil. Bandrolsüz veya kaçak içkilerin kullanıldığı, çakma gömlek kravatların kullanılarak esnafa da haksız rekabetin yapıldığı hediye sepetlerini iyi denetlemek gerekiyor. Denetim konusunda yerel yönetimlere ve emniyet güçlerimize çok görev düşüyor." 

Albenisi olan sepetlere ve düşük fiyatlara kanılmaması gerektiğinin altını çizen Palandöken, şöyle devam etti: 

"Normal fiyatın altında satılan ürünün sahte, kaçak veya kalitesiz olması muhtemeldir. Sahte, kaçak veya izinsiz üretilen ürünlerden korunmak için alkollü içki alış verişinizi, TAPDK satış belgesi sahibi perakende satıcılardan yapınız. Yılbaşı sepetlerinin içindeki alkollü içecekleri kontrol ediniz. Alkollü içkileri, tezgahlarda açıkça sergilenmekte olan raflardan seçiniz. Asla tezgah altından veya görünmeyen yerlerden çıkarılan ambalajını şüpheli gördüklerinizi ve bandrolsüz olanlarını almayınız. Bu tür ürünlerin sahte ve kaçak olma olasılığı yüksektir. Alkollü içkileri alırken mutlaka TAPDK bandrollerine dikkat edin. Hediye sepetlerine konulan kuruyemişler başta olmak üzere çikolataları, bildiğiniz ve güvendiğiniz yerlerden almaya dikkat edin" 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.