11 °C

İTO, aidat ödemelerine kolaylık getirdi

İstanbul Ticaret Odası (İTO) üyesi 370 binden fazla firma, Oda yıllık aidat ve munzam aidat ödemelerini internetten kredi kartlarıyla yapabilecek.

İTO, aidat ödemelerine kolaylık getirdi

Belgelendirme sürecini elektronik hale getiren İstanbul Ticaret Odası (İTO), Faaliyet Belgesi, onaylı Ticaret Sicil Gazetesi Sureti ve Kargo Destekli Dış Ticaret Belgesi için İTO Portal'a üye olma ve sözleşme imzalayıp Oda'ya gönderme şartını geçen yıl kaldırmıştı. İTO, şimdi de üyelerinin yıllık Oda aidatı ve munzam aidat borç ödemelerini "www.ito.org.tr" adresinden yapabilmelerini sağlayan sistemi devreye aldı. 

Yeni uygulamayla İTO üyeleri, internet adresindeki online işlemler menüsü altında T.C Kimlik Numarası ile uygulamaya girerek, Oda sicil numaraları ile sorgulama yaptıktan sonra güncel borçlarını öğrenip, kredi kartlarıyla ödeyebilecek. Bunun için artık İTO Portal'a üye olma ve sözleşme imzalama şartı ya da bankaya gitme zorunluluğu bulunmuyor. 

Daha önce söz konusu borçlar için ıslak imzalı ve kaşeli sözleşmenin Oda'ya iletilmesi ve sözleşmede belirtilen e-posta adresine kullanıcı adı ve şifrenin gönderilmesiyle İTO Portal'e giriş yapılması gerekiyordu. 

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.